Slovák Tomáš Kopecký před běloruskou brankou, brankář Kevin Lalande je připravený. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Věříme ve čtvrtfinále, prohlásil kapitán Slovenska. Satisfakci necítí

• 18
Během mistrovství světa v Ostravě byl kapitán slovenských hokejistů posazen na tribunu. Nebodoval. Tomáš Kopecký se dočkal až v téměř existenčním utkání s Ruskem. Ani jeho trefa k výhře nestačila. Floridský útočník přesto stále věří v postup Slovenska do čtvrtfinále.

Nechybělo mnoho a Slováci mohli po 11 letech znovu na českém šampionátu porazit ruskou sbornou. Jenže tentokrát v Ostravě padli 2:3 po prodloužení.

„Nemáme, proč být zklamaní. Kdybychom měli dva nebo tři body, bylo by to lepší, ale fakt - klobouk dolů! Podali jsme proti špičkovému týmu výborný výkon. Nechybělo moc, Šance jsme si vytvořili, ve třetí třetině jsme třikrát trefili tyčku. Zápas by se vyvíjel jinak,“ řekl Kopecký, střelec první branky.

Jak byste popsal svůj gól?
Viděl jsem, že Rišo (Pánik) to trochu zatáhl, posunul mi puk dolů, obránce, který mě měl bránit, nebyl tak blízko, z otočky jsem se snažil přes něj vystřelit. Brankář to nečekal, překvapil jsem ho.

Byl to váš nejlepší výkon na turnaji?
Dalo by se říct. Ano.

Berete vstřelenou branku jako satisfakci za to, že jste jeden zápas nehrál?
Vždycky se snažím, někdy padne, někdy ne. Bojovnost tam je, někdy střílíte do prázdné branky a gólman udělá nějaký skvělý zákrok. Někdy dáte zase takovýhle gól, neřekl bych, že je to osobní satisfakce. Mojí satisfakcí je, že jsme hráli výborně a všichni bojovali.

Vypadá to, že jste se dokázali proti favoritům vyhecovat k lepším výkonům, i když to nestačilo k výhře?
Pravda. Hráli jsme výborně, každá lajna dřela. Vypadl nám naneštěstí Tomáš Jurčo, Patrik Lušňák ho perfektně zastoupil. Potřebujeme každého hráče.

Co jste říkal na výkon brankáře Hudáčka, který odchytal první utkání na šampionátu?
Perfektní. Fakt perfektní. První třetině nás držel v zápase, dal nám šanci na body, odchytal skvělé utkání.

Jak bylo důležité, že jste neměli tolik vyloučení?
Říkali jsme si, že Rusové mají vynikající přesilovky. Škoda, při první gólu se to možná dalo zblokovat. Nevím, je potřeba se obětovat, rukou, nohou puk zblokovat. Zahráli to dobře. Ale tím, že jsme nebyli vylučovaní, jsme dokázali hrát vyrovnanou partii.

Věříte ještě v postup do čtvrtfinále?
Samozřejmě. Proč ne? Nemáme se o čem bavit. Věříme si, víme, že musíme naplno bodovat s Američany, ale to už jsme věděli i před tímhle zápasem. Tenhle zápas nakopne psychiku mužstva, ukázalo se, že můžeme hrát vyrovnaný zápas s tak silným soupeřem, jako je Rusko.

Budete v pondělí fandit Finům proti Bělorusku?
Nevím, jak vypadá situace. (Bělorusové potřebují z posledních dvou utkání alespoň dva body - pozn. aut.) Budeme se dívat, ale naše myšlenky už budou na zápase se Spojenými státy.

Vnímáte atmosféru na tribunách? Fanoušci za vámi stojí i v těžkých časech.
Když chce člověk být koncentrovaný na zápas, tak to na ledě nesmí tak vnímat. Ale když sedím na střídačce, tak vidím, že když je nějaká šance, diváci vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru. Děkujeme moc.