Plzeňský obránce David Limberský se raduje z výhry nad Spartou.

Plzeňský obránce David Limberský se raduje z výhry nad Spartou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Taky jsem si zakřičel, že jsem hovado, usmíval se Limberský po výhře

• 98
Byl to pro Davida Limberského na Spartě sladký triumf. Po výhře 2:0, kdy na něj tradičně pískal celý sparťanský stadion, se jeho Plzeň významně přiblížila titulu. „Co se týče české ligy, bylo to dnes moje nejsladší vítězství,“ kýval kapitán plzeňských fotbalistů. „Jsem rád, že jsme tady do třetice vyhráli.“

Jak blízko je teď pro vás titul?
Je hodně blízko, ale dokud bude jen to teoretická šance, že by nás někdo přeskočil, nepovolíme. Můj názor je, že Sparta do konce ligy třikrát vyhraje, takže musíme ještě jednou zvítězit. Odpočineme si, potrénujeme na Jihlavu. Můžeme si titul uhrát doma, vyšlo to super. Na Spartě jsme udělali hodně důležitý krok k titulu.

Jeli jste na Spartu pro remízu, nebo jste věřil ve výhru?
Kdybych nevěřil ve výhru, tak jsem asi špatný kapitán. Celkově jsme chtěli hrát na vítězství, i když jsme v první půli nehráli až tak dobře. Sparťané na nás vletěli, což jsme věděli, ale neudrželi jsme balon, Sparta byla lepší. Ve druhé půli už jsme ukázali naší kvalitu. Sparta to po gólu musela otevřít, druhý poločas byl z naší strany výborný, s tím jsme velmi spokojení.

Byl klíčovým okamžikem zápasu zákrok brankáře Matúše Kozáčika proti šanci Ladislava Krejčího za stavu 0:0?
Koza je fantastický gólman, myslím, že je nejlepší, co kdy v Plzni byl. Skvěle nás podržel, patří mu obrovský dík, skoro jako vždycky - tedy kromě zápasu s Mladou Boleslaví. (úsměv)

Co jste říkal na výkon stopera Romana Hubníka?
Byl fantastický. On když prohraje souboj, tak to je skoro dát se na modlení. Vyhrává veškeré souboje, bylo to znát. Je to skvělý obránce, stejně jako my jsme výborný tým.

Po zápase z vaší kabiny zněl pokřik: „Limberský, ty jsi hovado!“ Koho to napadlo?
Ani nevím, asi Pavla Horvátha. Přidali se všichni, já jsem si taky zakřičel, že jsem hovado. Kluci mi to dali ještě jednou sežrat, ale zasmáli jsme se tomu.

Vnímáte ještě vůbec ty pokřiky sparťanů z tribuny na vaší osobu?
Není to příjemné pro žádného fotbalistu, když na něj píská celý stadion, na Spartě je to pořád stejné, skandují proti mně, teď po mně házeli kdejaké věci. Ale můžu si za to sám, dokud budu hrát, bude to stejné. Je to realita, dokážu s tím žít.

Když jste házel auty, létalo kolem vás dost předmětů. Trefil vás nějaký?
Ne, ale létalo to tam pěkně, hlavně zapalovače. Ať si lidé pískají, řvou, ale nemyslím si, že by měli něco házet na jakéhokoliv hráče.

V závěru jste dostal žlutou kartu za rozepři s Bořkem Dočkalem. Co se stalo?
Blížil se konec, trochu jim tekly nervy. Kdyby to bylo obráceně, bylo by to stejné, pak už ty emoce trochu bublají. Něco jsme si tam s Bořkem vyměnili, ale po zápase už to bylo v pohodě a plácli jsme si.