JE TO TAM. Martin Zaťovič a Petr Koukal slaví krásný gól na 2:0.

JE TO TAM. Martin Zaťovič a Petr Koukal slaví krásný gól na 2:0. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Hvězda týmu ze čtvrté lajny? To ne, říká skromně střelec Zaťovič

• 14
Slavný Jaromír Jágr jeho a mladíka Simona přirovnal k dvojici „zlatých hochů“ Patera, Procházka. Český útočník Martin Zaťovič nastupuje ve čtvrtém útoku, přesto patří na domácím mistrovství světa k nejlepším hráčům. Ovšem za hvězdu se nepovažuje.

Po zápase s Kanadou litoval, že vždycky, když se trefí, Češi prohrají. V pátek proti Rakousku exkarlovarský hokejista konečně brankou pomohl k vítězství 4:0.

„Třetí gól je super. Ale my chceme jít dál a musíme vyhrávat. Góly jsou sice pěkné, ale pokud nebude výsledek, tak budou k ničemu,“ řekl Zaťovič.

Vypadá to, že jste nenápadnou hvězdou českého týmu. Co vy na to?
Těžko říct, jestli jsem jedna z hvězd. To asi ne. Ale máme čtyři vyrovnané pětky a snažíme se udělat maximum, když jsme na ledě. Že nám to tam padá, je jenom dobře. Ale musíme dotáhnout další dva zápasy do vítězného konce a pak zvládnout čtvrtfinále.

Pomohlo vám, že se do čtvrté lajny vrátil Dominik Simon?
Samozřejmě. On je kvalitní hráč, šikovnej. Ale to jsou tady všichni. Zase nám to teď sedlo, jen tak dál.

Zápas s Rakouskem byl hodně o trpělivosti, že?
Jasně. Když nedáme gól, tak soupeř hraje pořád stejně, dobře napadali, první třetinu hráli dobře. Naštěstí jsme neinkasovali, hráli si svoji hru a dotáhli utkání do vítězného konce.

Ve druhé třetině jste měli velký tlak. Asi byla jen otázka času, kdy skórujete, že?
Měli daleko střídačku, to k tomu pomohlo. Nedovolili jsme jim střídat, otáčeli jsme hru dopředu a na konci třetiny padly dva rychlé góly a oni si s tím nevěděli rady.

Také vám pomohlo, že jste neinkasovali jako první a nemuseli jste zase dotahovat. Je to tak?
Jo, to je dobré. Ale soupeři nebyli takoví, aby nás prověřili.

Co jste říkal na zákrok brankáře Ondřeje Pavelce na konci první třetině?
Myslím, že měl asi tři takové skvělé zákroky. Patří mu dík a vychytal si nulu zaslouženě.

Po výhře nad Rakouskem jste se přiblížili postupu do čtvrtfinále. Co si myslíte, že bude klíčové pro úspěch?
Obrana samozřejmě. Vidíme to na celém turnaji, padá hodně gólů. Kdo si to vzadu srovná líp, tak bude úspěšnější. Ještě se musíme vyvarovat vyloučení a bude to dobrý.