• 0
Fotbalisté rezervního týmu Pardubic ve 24. kole fotbalové divize C ukázali, že boj o udržení v soutěži myslí vážně. Ve venkovním klání s Jabloncem nad Jizerou totiž prohrávali, nakonec však duel otočili a zvítězili 2:1. Na sestřih gólů se podívejte na videu.

Mnoho týmů by takový gól srazil do kolen. Už ve 3. minutě utkání se totiž Jablonečtí fotbalisté prohnali obranou béčka Pardubic a vstřelili úvodní gól.

Jenže hosté, kterým jde v divizi C o záchranu, se po inkasované brance nepoložili. Do šaten po první půli sice s náskokem odcházel domácí Jablonec, po přestávce však Pardubičtí zaveleli k obratu.

Jejich ofenzivu vedl útočník Tomáš Petráček, který je v Pardubicích na hostování z Viktorie Plzeň. Jednadvacetiletý hráč se totiž prosadil přesnou hlavičkou ve 47. minutě po rohovém kopu a srovnal stav utkání.

A odchovanci Hradce Králové však patřil i závěr zápasu. V 85. minutě si hosté vytvořili rychlý protiútok, který zakončil právě Petráček, když obstřelil domácího gólmana.

Rezervní tým Pardubic tak dál může myslet na záchranu v soutěži. V tabulce je nyní sice na předposledním místě, čtrnáctá Česká Třebová má však pouze lepší skóre.

Výsledky 24. kola: Dobrovice - Letohrad 1:0 (0:0), Jablonec nad Jizerou - Pardubice B 1:2 (1:0), Živanice - Vysoké Mýto 0:2 (0:0), Česká Třebová - Týniště nad Orlicí 6:1 (4:0), Dvůr Králové - Kutná Hora 4:1 (0:1), Trutnov - Náchod 1:0 (0:0), Pěnčín-Turnov - Ústí nad Orlicí 1:0 np (0:0), Benátky - Český Brod 0:3 (0:2).

1. Dobrovice 24 16 4 3 1 54:16 59
2. Benátky nad Jizerou 24 12 5 3 4 38:23 49
3. Kutná Hora 24 12 4 1 7 40:33 45
4. Živanice 24 11 3 5 5 29:22 44
5. Trutnov 24 10 3 5 6 39:19 41
6. Pěnčín-Turnov 24 10 2 3 9 51:46 37
7. Vysoké Mýto 24 9 2 6 7 38:33 37
8. Ústí nad Orlicí 24 9 3 3 9 28:29 36