Komplikace u sousedů. Slovensko vedlo 2:0, přesto s Norskem prohrálo

• 332
Hokejisté Slovenska si na mistrovství světa zkomplikovali boj o postup do čtvrtfinále. V Ostravě prohráli s Norskem 2:3, přestože na začátku druhé třetiny vedli 2:0. Místo, aby se dostali do čela skupiny B, by teď k jistotě postupu měli bodovat s některým z favoritů Finskem, Ruskem, nebo USA.

Dále čtěte: Nezvládáme to psychicky, přiznal trenér Vůjtek

Dva góly obránce Mattiase Nörsteböho zařídily Norům první body na turnaji. skóre a získali první body na turnaji. Přišly na úkor Slovenska, které ve svém čtvrtém utkání na MS poprvé nebodovalo.

Trenér Vladimír Vůjtek se přidržel úspěšné sestavy, která v závěru obrátila zápas se Slovinskem, a kapitán Kopecký, jenž v jeho třetí třetině nehrál, zůstal překvapivě dokonce jen v civilu.

Slováci na čtvrtý pokus v Ostravě dokonce zažili, jaké to je otevřít skóre. Vůjtkův úterní žolík Surový v 19. minutě ve hře pět na čtyři zblízka dorazil Gáboríkovu střelu a rozjásal tribuny hojně obsypané slovenskými fanoušky.

Slovensko nepředvádělo žádný oslnivý výkon, ale když ve 22. minutě Ďaloga dělovkou od modré čáry trefil levý horní roh norské branky, mělo nakročeno za zatím nejpřesvědčivější výhrou na turnaji.

Jenže děj zamotal Nörstebö, který v přesilovce také napřáhl od modré a puk se od tyče a Lacovy nohy dokutálel za brankovou čáru. Herně vyrovnané utkání vyvážil  gólově Roselli Olsen, který v 36. minutě opařil Slováky šťastnou trefou s tečí soupeřova obránce.

To nejhorší však na Vůjtkův tým spadlo v třetí části. Nörstebö ve 42. minutě další přesilovkovou bombou od modré čáry otočil skóre a Meszároš navíc záhy slovenskou snahu paralyzoval hloupým faulem a pětiminutovým oslabením.

V závěrečném marném náporu zvýrazněném přesilovkou i odvoláním brankáře už Slováci duel nezachránili.

Slovensko - Norsko 2:3

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Branky a nahrávky: 19. Surový (Gáborík, Hudáček), 22. Ďaloga (Mikuš, Tatar) - 26. Nörstebö (Hölös, M. Olimb), 36. Rosseli Olsen (Ask, Martinsen), 42. Nörstebö (Thoresen, Hölös). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Vinnerborg - Dahmen (oba Švéd.), Tošenovjan (ČR). Vyloučení: 5:5, navíc Bartovič 10 min., Meszároš (oba SR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 8812 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1.

Slovensko: Laco - Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Baranka - L. Hudáček, Surový, Gáborík - Bartovič, Bližňák, Pánik - Jurčo, Viedenský, Tatar - Daňo, Lušňák, Dravecký - Miklík. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Norsko: Haugen - Nörstebö, Hölös, Tollefsen, Trygg, Sörvik, Bonsaksen - M. Olimb, Thoresen, Ask - Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen - Trettenes, Bastiansen, Forsberg - Roest, Röymark, Stene. Trenér: Roy Johansen.