Pavelec: Náš výkon byl lepší, než říká skóre. Hlavy máme nahoře

• 177
Po třech duelech mistrovství světa mají čeští hokejisté čtyři body a téměř jistotu, že do play-off nepůjdou z výhodnějšího prvního či druhého místa. Brankář Ondřej Pavelec ale bodový zisk zhodnotí suše: „Chtěli jsme víc, ale mohli jsme mít i míň. A i proti Kanadě to od nás bylo lepší, než jak ukazuje skóre (3:6).“

Vážně?
Dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas, možná jsme byli i lepší. Pak nám dali z přesilovky třetí gól a už to bylo těžké. Té třetí branky byla velká škoda. Jen chvíli předtím jsme vyrovnali...

Nebyly ale kanadské góly ukázkou, že soupeř je herně jinde?
Kanada má tolik hráčů, že může postavit čtyři silné týmy. Já si myslím, že jsme hráli výborně. Ano, udělali jsme chyby, ale to oni taky. Rovněž měli problémy ve třetině a my měli šance, jenže jsme je nedali. Škoda chyb, ale to se v hokeji stává a my můžeme mít hlavy nahoře.

iDNESjeHOKEJ

Živé odpolední studio

Další díl startuje dnes znovu od 15 hodin, hostem bude Jiří Lála. V pondělí jste mohli vidět komentáře Petra Břízy a Marka Černoška.

Je na prohře něco pozitivního?
Každá porážka zamrzí a štve, zvlášť doma, kde jsme chtěli Kanadu porazit. V každém zápase se udělají chyby, jde o to, udělat jich co nejmíň. Bojovali jsme, tři góly jsme dali a myslím, že jsme hráli výborně i přesilovky. Nebudeme dávat dva tři góly z přesilovek každý den. Musíme ale zapracovat na oslabení.

Jak jste viděl první gól?
Ten jsem si měl trošku víc pohlídat u tyče. Skákalo to, puk šel na druhou stranu, ale najednou vlítl doprostřed brány a o sloupek se vrátil zpátky. Prohrávali jsme 0:1, ale hráli jsme dobře. Jenže konce třetin nám nejdou. Myslím, že bychom měli být chytřejší a konce třetin odehrát více v klidu. Při hře pět na pět to od nás byl dobrý zápas.

Znovu jste v průběhu vyrovnali.
Když se podíváte na ostatní výsledky, tak to už nekončí 1:1 či 2:1. V hokeji padá hodně gólů, zvlášť na velkém hřišti, kde se výborní hráči hrozně těžko brání. Prostě se nesmíte vzdávat, není to jako vést ve fotbale 2:0, 3:0; musíte dál bojovat, protože to lidi chtějí vidět. Platí nemalé peníze, aby koukali na hokej, a ne na blamáž.

Nechybělo týmu víc střelby?
Mně to nepřišlo. Oni měli hodně z přesilovek, za minutu čtyři střely... Jsou na to trošičku zvyklejší z NHL, že střílí a chodí do brány. Na druhou stranu Kanada měla v týmu hračičky, co jsou v NHL první lajně. Umí kombinovat i hrát jednoduše.

Třeba je ještě potkáte v play-off. Už byste na ně měli recept?
Snad. Je těžké říct, že to bylo od nás výborné, když jsme prohráli 3:6, ale byli jsme v zápase celou dobu. A v play-off si už nevyberete, tam můžete prohrát i vyhrát s kýmkoliv. Víme, že Kanada je opravdu silná. Ale ukázali jsme, že s nimi můžeme hrát. Věděli jsme, že mají výborné hráče, že nás v naší třetině zamknou. To se přesně stalo. Zamkli Němce, zamkli Lotyše, takoví hráči to udělají a těžko se to brání. V tu chvíli musíte puk vyhodit. Jenže to se nám nepovedlo – a oni to potrestali.

Se čtyřmi body jste spokojení?
Měli jsme těžký začátek proti výborným týmům. Samozřejmě jsme chtěli mít devět bodů jako každý... Ale teď si odpočineme, máme dva dny volna a máme toho dost. Měli jsme tři zápasy ve čtyřech dnech, což v takovém horku není sranda.