Češi, pozor! Crosbyho All Star Team si užil exhibici a rozdrtil Němce

• 162
Kanadští hokejisté po sedmi letech potupili na mistrovství světa Německo dvouciferným debaklem a po vítězství 10:0 se vyhoupli do čela skupiny A před druhé Švédsko a třetí Českou republiku. Hattrickem se pod výhru jednoho z favoritů šampionátu podepsal Taylor Hall a čisté konto vychytal díky 17 zásahům Martin Jones.

Kanada - Německo 10:0

V úvodní třetině měla vyloučené hráče jen Kanada, ve všech třech případech za útočné fauly. Jenže Němci branku favorita nejenže neohrozili, ale v závěru jedné z přesilových her pustili soupeře do přečíslení a brejk dvou na jednoho zakončil po přihrávce O’Reillyho kapitán Crosby. Vzápětí za 23 sekund zvýšil Hall a ještě do přestávky upravil Eakin skóre dvěma góly na 4:0.

Kanada nepolevovala ani v prostřední části a převahu brzy vyjádřila trefami Halla a Ebklada, načež gólman Endras přenechal místo mezi tyčemi Aus den Birkenovi. Ani náhradní brankář dlouho neodolal a už po třech minutách inkasoval z hole Girouxe a následně i Ennise. Poté nebyl kvůli postavení v brankovišti uznán gól Crosbymu, ale Hall záhy zkompletoval hattrick.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Slabý výkon Němců završil v čase 42:03 z trestného střílení Matt Duchene, který byl s jedním gólem a třemi přihrávkami nejproduktivnějším hráčem zápasu. Až v závěrečné části se více zapotil kanadský gólman Jones, jenž si v této pasáži připsal deset z celkových 17 zákroků.

Ke změně už ale nedošlo, a tak Kanada vede po dvou zápasech skupinu A s impozantním skóre 16:1. Němci jsou s třemi body za výhru nad Francií čtvrtí.

Branky a nahrávky: 9. Crosby (O’Reilly), 9. Hall (Eberle, Duchene), 17. Eakin (O’Reilly), 20. Eakin (Toffoli), 23. Hall (Duchene, Eberle), 25. Ebklad (Giroux, Wiercioch), 28. Giroux (Ennis, Savard), 36. Ennis (Giroux, Hamhuis), 40. Hall (Duchene, Muzzin), 43. Duchene z tr. střílení. Rozhodčí: Kubuš (SR), Olenin (Rus.) - McIntyre (USA), Šefčík (SR). Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 15.046. Třetiny: 4:0, 5:0, 1:0.

Kanada: Jones - Burns, Hamhuis, Savard, Wiercioch, Barrie, Muzzin, Ekblad - Spezza, Crosby, MacKinnon - Seguin, Ennis, Giroux - Eberle, Duchene, Hall - Toffoli, O’Reilly, Eakin - Couturier. Trenér: Todd McLellan.

Německo: Endras (25. Aus den Birken) - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Koppchen, Krupp, Daschner - Wolf, Hager, Rieder - Pietta, Ehliz, Reimer - Plachta, Hospelt, Oppenheimer - Ullmann, Raedeke, Seidenberg - Kink. Trenér: Pat Cortina.