Radost hokejistů Rangers, zklamání na straně Washingtonu. | foto: AP

Rangers v domácí odvetě srovnali s Washingtonem krok

• 1
Hokejisté Rangers po neúspěšném vstupu do série proti Washingtonu, kdy padli gólem z poslední minuty, napodruhé využili výhody domácího ledu a po výhře 3:2 srovnali stav na 1:1 na zápasy. Autorem rozdílové branky byl v 47. minutě útočník Brassard.

Poté, co zahajovací zápas série rozhodl v čase 59:58 hostující Joel Ward, vyšel vstup do odvety pro změnu Rangers. Úvodní branky se totiž fanoušci v Madison Square Garden dočkali už po 38 vteřinách hry. Prosadil se útočník Chris Kreider.

V 16. minutě navíc obránce Dan Boyle potrestal vyloučení hrdiny z prvního duelu Warda a navýšil stav na 2:0. Během druhé dvacetiminutovky Washington zvýšil aktivitu a vyslal na branku Henrika Lundqvista celkem 16 puků, výsledkem bylo snížení z hole Jevgenije Kuzněcova.

Klid do řad domácích však vnesl na startu třetí třetiny Derick Brassard, jenž brankáře Bradena Holtbyho překonal z bezprostřední blízkosti po přihrávce od Martina St. Louise.

Poslední slovo v zápase patřilo kapitánovi Washingtonu Alexi Ovečkinovi, jenž se v 51. minutě blýskl skvělou individuální akcí. Dravým průnikem se prosmýkl mezi obránci soupeře a v pádu poslal puk do horního rohu branky. Na vyrovnání již ale Capitals nedosáhli, série se tak přesouvá do hlavního města USA za smírného stavu 1:1.

Výsledky 2. kola play-off:

Východní konference - 2. zápas:

New York Rangers - Washington 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
1. Kreider, 16. Boyle, 47. Brassard - 34. Kuzněcov, 51. Ovečkin. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Kreider, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 1:1.