Američtí hokejisté otočili zápas s Norskem a zůstávají stoprocentní

• 11
Hokejisté USA porazili ve svém druhém vystoupení v základní skupině B na mistrovství světa v Ostravě Norsko těsně 2:1. Seveřané vedli po trefě Mortena Aska, na body přesto opět nedosáhli, neboť skóre otočili Trevor Lewis a Brock Nelson. Výběr USA tak i podruhé na šampionátu bodoval naplno.

Američané byli od počátku aktivnější a rozehřáli gólmana Haugena, ale Seveřané je dokázali v prvním dějství přestřílet (13:10) a byli to oni, kdo se postaral o první zápis do střelecké listiny. V sedmé minutě vyrazil Tollefsenovu ránu gólman Hellebuyck přímo před dojíždějícího Aska a ten nezaváhal.

Norsko - USA 1:2

Právě úspěšný střelec pomohl zámořskému celku ve 13. minutě nechtěně k vyrovnání, když se po šanci Faulka snažil uklidit puk pod klečícího Haugena. Kotouč se ale dostal k Lewisovi, jenž do prázdné branky snadno vyrovnal. Poté ještě Moses využil zaváhání Norů na útočné modré čáře, několika rychlými kroky se dostal do brejku, Haugena ale nepřelstil.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Američané překlopili skóre na svou stranu v končící 26. minutě, kdy se jemnou tečí Krugovy rány prosadil Nelson. V polovině základní hrací doby minul při přesilovce nabídku na vyrovnání z hole Mathise Olimba na brankovišti číhající Thoresen. Na druhé straně neuspěl Lewis.

Třetí část nabídla spíše tuhý boj. Šancí bylo poskrovnu a nic na tom nezměnila ani přesilovka Američanů. Na začátku 52. minuty měl Haugen štěstí, když kotouč za jeho zády už klouzal za brankovou čáru, ale sám norský gólman ho po chvilce odpálil holí do bezpečí. Porážku Norů už však neodvrátila ani závěrečná power play.

Branky a nahrávky: 7. Ask (Tollefsen, M. Olimb) - 13. Lewis (Vesey), 26. Nelson (Krug, Lewis). Rozhodčí: Sidorenko (Běl.), Šindler - Tošenovjan (oba ČR), Mills (Kan.). Vyloučení: 6:5, navíc Hendricks (USA) 10 min. Bez využití. Diváci: 6301. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.

Norsko: Haugen - Holös, Nörstebö, Trygg, Tollefsen, Sörvik, Bonsaksen - M. Olimb, Ask, Thoresen - Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli Olsen - Forsberg, Bastiansen, Röymark - Lövlie, Stene, Roest. Trenér: Roy Johansen.

USA: Hellebuyck - Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner - Moses, Bonino, Nelson - Morin, Arcobello, Lee - Lewis, Eichel, Vesey - Larkin, Hendricks, Sexton - Smith. Trenér: Todd Richards.