Masalskise překonal jen Crosby. Teď se lotyšský gólman těší na Čechy

• 9
Když se konalo hokejové mistrovství světa v Česku naposledy, lotyšský brankář Edgars Masalskis působil v extralize, chytal v Karlových Varech a v Jihlavě. Po 11 letech se na pražský šampionát vrátil a v sobotu možná nastoupí proti domácím.

Lotyšsko v pátek podlehlo Kanadě 1:6, ovšem zkušený Masalskis zářil. Do hry šel ve 24. minutě, za stavu 0:5 nahradil kolegu Muštukovse. A nebýt trestného střílení hvězdného Sidneyho Crosbyho v poslední minutě, udržel by nulu.

„Věděl jsem, co udělá, tak jsem trochu zariskoval. Jenže jsem promáchnul,“ litoval 35letý gólman.

Jak hodnotíte úvodní zápas?
Je to jen první zápas, nic špatného se nestalo. Musíme na tuhle prohru rychle zapomenout, poučit se z ní, v sobotu máme před sebou další zápas.

Je Kanada nejtěžší soupeř?
Nevím, všechny týmy jsou dobré. Víme, že můžeme porazit každého, ale můžeme s každým prohrát. Musíme hrát každý zápas na sto procent. Máme hodně kluků, kteří hrají na mistrovství poprvé. Doufám, že viděli, jaká je to rychlost. Někteří nebyli připravení na takovou úroveň hokeje.

Bude to proti Česku lepší?
Doufám. Pokusíme se hrát lépe. Očekávám zábavný zápas, těším se, bude plná hala. Bude to kvalitní hokej, mají dobré hráče. Ale i my, i když nemáme tolik zkušeností, jsme silní jako tým. Máme dobrou partu.

Myslíte, že mohou být domácí nervózní?
Nevím, nemyslím si. Mají zkušené mužstvo, nemají důvod být nervózní.

Líbila se vám atmosféra v aréně?
V Praze je vždycky skvělá, Česká republika hokej miluje. V každém zápase tu očekáváme zaplněné hlediště, kde budou i fandové z Lotyšska. A doufáme, že nám budou fandit i­ někteří Češi.