• 0
Před vzájemným duelem v rámci 23. kola přeboru Jihomoravského kraje dělily fotbalisty Novosedel a IE Znojma jen tři body. Vzájemný zápas ale vypadal, jako kdyby se nestřetly týmy z dolní poloviny tabulky. Domácí zvítězili 8:1! Podívejte se na video.

První poločas přitom ničemu nenasvědčoval. Novosedly se ujaly vedení po gólu Šťastného v 37. minutě.

Ale po změně stran to začalo!

Od 52. do 87. minuty domácí nasázeli nebohému IE Znojmu rovnou sedm gólů a vedli už 8:0. Čestný zásah si připsal hostující Németh až v závěrečné minutě.

Novosedly tak poskočily na desátou příčku této soutěže, IE Znojmo je až čtrnácté a boj o záchranu bude ještě napínavý.

Stejně tak vzrušující je situace v čele tabulky. Jihomoravský přebor má totiž nového lídra. Bohunice přetlačily Ivančice 3:2, i když po poločase ještě 1:2 prohrávaly, a vyhouply se do čela. Moravská Slavia totiž prohrála ve Vojkovicích 1:4 a spadla na druhé místo. Na Bohunice ztrácí bod.

Třetí Bzenec remizoval s Bosonohy 1:1, čelu se přiblížila čtvrtá Sparta Brno, jež zdolala Kuřim jasně 3:0.

Výsledky 23. kola: Novosedly - IE Znojmo 8:1 (1:0), Bzenec - Bosonohy 1:1 (1:0), Jevišovice - Dubňany 1:1 (0:0), Ivančice - Bohunice 2:3 (2:1), Sparta Brno - Kuřim 3:0 (3:0), Bystrc - M. Krumlov 0:1 (0:0), Vojkovice - Moravská Slavia 4:1 (1:1), Ráječko - Rousínov 2:1 (1:1).

1. TJ Tatran Bohunice 21 15 4 2 53:16 49
2. SK Moravská Slavia 21 15 3 3 60:25 48
3. Slovan Bzenec 21 14 5 2 56:26 47
4. FC Sparta Brno 21 14 4 3 54:19 46
5. FC Dosta Bystrc-Kníničky 21 10 7 4 39:28 37
6. SK Olympia Ráječko 21 10 4 7 42:32 34
7. FC Ivančice 21 10 4 7 39:29 34
8. FC Moravský Krumlov 21 9 3 9 21:22 30