Nedostatkové Apple Watch v šílených testech. Končí v mixeru i pod pánví

  • 20
Zatímco jedni se hodinek Apple Watch nemohou dočkat, jiní je podrobují šíleným experimentům. Pochopitelný je snad jen test odolnosti pádem z více než metrové výšky. Ale při jaké příležitosti na ně spadne třeba pánev, skončí v mixeru nebo zmizí pod vrstvou hořčice s kečupem?

Zájmu společnosti Blendtec neunikl dosud snad žádný z produktů Applu. Tedy přesněji řečeno žádný z těch, které se díky rozměrům vejdou do kuchyňského mixeru. A tak se nelze divit, že řediteli společnosti a hlavnímu aktérovi zábavně pojatých spotů „Will it blend?“ (“Rozmixuje se to?“) Tomovi Dicksonovi neunikly ani hodinky Apple Watch.

Po sarkastické poznámce o vytvoření vlastních „iWatch“ mířené na Apple kvůli poměrně pozdnímu uvedení skutečného produktu následuje krátký rozhovor s hlasovou asistentkou Siri, která s poděkováním přijme Tomovu poznámku o kráse hodinek. Chvíli poté ji informuje, že hodinky jsou jediným produktem Applu, který dosud neotestoval.

Před ostřím rotujícího nože mixeru je nezachránila ani Siriina poznámka, že Apple Watch jsou uměleckým dílem. I to se však během následujících desítek sekund promění v pouhou hromádku černého prachu. V závěru spotu balancujícího na hraně prosté reklamy a zábavné show pak padne zmínka i o chystaném vozu od Applu. I s tím si Tom údajně poradí.

Více práce s testováním odolnosti Apple Watch pak měla reportérka portálu CNet Sharon Profisová, která je aktérkou dalšího videa. Ta novinku s cenou začínající na částce 349 dolarů (více než 8 500 korun) otestovala při kuchyňských činnostech. A to zpočátku víceméně očekávaným zapomenutím hodinek na ruce například při mytí nádobí.

zdroj: www.youtube.com

Hodinky v kuchyňském prostředí přečkaly opravdu hodně. Od desetiminutové koupele v hrnci s vodou přes strouhání na struhadle či řezání noži až po ponoření do červeného vína v zapékací míse, kdy je následně pokryla vrstva javorového sirupu, sojové omáčky, kečupu, hořčice, burákového másla a lískooříškové pochoutky.

Hodinky nemají příliš rády „pobyt“ ve vařící se vodě. Vzhledem k vysoké teplotě se totiž samy restartovaly, ale přežily. Přečkaly i opakovaný pád na podlahu či dupání podpatkem. Pro safírové krycí sklo, které Apple používá u dražších Watch a Watch Edition, byl destruktivní až dopad více než tříkilové pánve.

Na portálu YouTube lze v současnosti zhlédnout desítky různých testů, ačkoliv jsou Apple Watch nedostatkovým zbožím (více zde), a mnozí by tak za ně byli ochotni zaplatit nemalé částky. Škála testů sahá od ověření voděodolnosti, kdy hodinky mají vydržet ponoření do až metrové hloubky po dobu 30 minut, až po ty, které vedou k nenávratnému poškození.

U nejlevnějších Watch Sport pak Apple použil sklo Ion-X, ale jak dokazují mnohá videa, i to vydrží hodně. Při běžném užívání by tak k zásadnímu poškození docházet nemělo, ale při neopatrnosti se nějaká ta rýha objevit může. Sklo Ion-X vykázalo poškození například při testu odolnosti brusným papírem.

Hodinky si pak určitě nebudou rozumět s kladivem. Ač i tomu vzhledem k pružnosti podloží zprvu úspěšně vzdorovaly.