• 0
Dvě červené karty, tři neproměněné penalty a rozhodující gól dvě minuty před koncem. To vše přinesl šlágr 20. kola přeboru Libereckého kraje mezi prvními Semily a druhou Chrastavou, ve kterém nakonec zvítězil lídr soutěže 1:0. Na jedinou branku utkání se podívejte na videu.

Kdo navštívil klání mezi domácí Chrastavou a Semily, tak byl svědkem nervydrásajících devadesáti minut. A přestože se od bitvy mezi dvěma prvními celky tabulky čekalo hodně, průběh zápasu určitě všechny překvapil.

Už ve 33. minutě totiž po faulu v pokutovém území obdržel červenou kartu domácí Rozmajzl a Semily měly výhodu pokutového kopu. Jenže Rumler penaltu neproměnil.

Další výrazné momenty se poté udály až v samotném závěru. V 86. minutě byla nařízena další penalta pro Semily, ke které se postavil brankář Koudelka. Ani ten ale neuspěl.

Mrzet to však hostující celek dlouho nemuselo, o dvě minuty později si totiž semilský Rumler vyskočil na centr z pravé strany a hlavou rozvlnil síť Chrastavy.

Střetnutí dostalo ale ještě jednu zápletku. Chrastava se ihned po inkasovaném gólu pustila do útoku a po „červeném“ faulu Bretta ve vápně Semil mohli domácí vyrovnat. Jenže pokutový kop polapil brankář Koudelka, který tak odčinil své zaváhání, když sám nedal penaltu v předchozím průběhu.

Semily tak po dramatické bitvě zvítězily 1:0, před Chrastavou mají náskok jednoho bodu, a navíc mají ještě zápas k dobru.

„Utkání nebylo nic moc pro moje srdce, ale skvělé pro diváka. Ve druhé půli jsme soupeře zmáčkli, domácí neměli takřka nic. Strůjci zasloužené výhru ve skvělém zápase byli střelec Rumler, jenž předtím nedal penaltu, a Koudelka, který pokutový kop zahodil i chytil,“ uvedl pro Krkonošský deník semilský trenér Miroslav Procházka.

Výsledky 20. kola: Bozkov - Mšeno 0:1 (0:0), Česká Lípa - Železný Brod 1:1 (0:0), Hrádek - Pěnčín-Turnov B 1:1 (1:1), Chrastava - Semily 0:1 (0:0), Skalice - Košťálov 1:2 (0:2), Višňová - Doksy 2:2 (1:0), Velké Hamry - Sedmihorky 2:0 (0:0).

1. Semily 17 11 3 3 47:23 36
2. Chrastava 18 11 2 5 40:24 35
3. Doksy 17 10 3 4 36:28 33
4. Bozkov 18 7 7 4 34:32 28
5. Železný Brod 18 7 4 7 44:36 25
6. Višňová 18 6 7 5 38:31 25
7. Mšeno-Jablonec nad Nisou 18 7 4 7 29:29 25
8. Česká Lípa 18 7 3 8 37:34 24