• 0
Fotbalisté Dvora Králové získali důležité tři body do bojů o záchranu v divizi C. Ve 22. kole totiž na domácím hřišti porazili pátý Trutnov 2:1. O vítězství Dvora Králové rozhodl v podkrkonošském derby vlastním gólem obránce Křižovič. Na sestřih branek se podívejte na videu.

Na ukazateli zrovna svítila 58. minuta. Fotbalisté Dvora Králové před jedenácti minutami srovnali v derby s Trutnovem na 1:1 a opět se hnali do útoku.

Ujec ml. na hranici šestnáctky zpracoval míč pro svého spoluhráče Řežábka, jeho zakončení bylo ale zablokováno. Odražený míč ovšem dál plachtil vzduchem do šestnáctky, kde ho chtěl nejspíše na roh odklidit trutnovský obránce Křižovič. Jenže místo do zázemí poslal balon přesným obloučkem za svého brankáře Šťastného.

„Zápas byl hodně otevřený, snažili jsme se hrát, kombinovat, ale bohužel jsme dnes byli špatní v koncovce. Vytvořili jsme si málo šancí,“ řekl trutnovský trenér Miloš Dvořák pro oficiální web domácích.

Dvůr Králové nad Labem je tak po výhře 2:1 čtvrtý od konce, na sestupové příčky ale má už sedmibodový náskok.

„Pořád jsme ale v situaci, že musíme vyhrávat, takže nesmíme usnout na vavřínech. Myslím si, že teď ale máme mančaft, který je schopný vyhrávat s kýmkoliv a kdekoliv,“ uvedl Milan Ujec st., kouč fotbalistů Dvora Králové.

Naopak Trutnovu patří pátá příčka, na druhé Benátky ztrácí deset bodů.

Výsledky 22. kola: Dobrovice - Kutná Hora 1:2 np (1:1), Jablonec nad Jizerou - Letohrad 2:3 (1:3), Živanice - Pardubice B 2:1 np (1:1), Česká Třebová - Český Brod 2:1 np (1:1), Týniště nad Orlicí - Vysoké Mýto 0:3 (0:2), Dvůr Králové - Trutnov 2:1 (0:1), Pěnčín-Turnov - Náchod 2:0 (0:0), Benátky nad Jizeoru - Ústí nad Orlicí 1:0).

1. Dobrovice 21 13 4 3 1 47:15 50
2. Benátky nad Jizerou 22 12 5 2 3 38:20 48
3. Živanice 22 11 3 5 3 28:17 44
4. Kutná Hora 22 11 4 1 6 37:28 42
5. Trutnov 22 9 3 5 5 37:17 38
6. Letohrad 22 8 3 3 8 29:29 33
7. Pěnčín-Turnov 22 9 1 3 9 48:46 32
8. Vysoké Mýto 22 7 2 6 7 33:31 31