• 0
Tým Přední Kopaniny hrající Pražská teplárenská přebor se může chlubit dvěma fotbalisty, kteří mají bohaté zkušenosti s nejvyšší soutěží. Za tento celek totiž hraje Tomáš Pešír (139 startů v lize, 11 gólů) a Tomáš Poláček (112 zápasů, 12 gólů). A právě tito hráči významně přispěli k výhře svého mužstva ve šlágru 22. kola. Podívejte se na video.

Přední Kopanina, lídr pražského přeboru, jela na hřiště druhých Uhelných skladů. A náskok v čele navýšila už na osm bodů, vyhrála totiž po divokém průběhu 4:2.

Že by se už rýsoval postup do divize?

„Hrál se dobrý fotbal z obou stran, byl to nadprůměrný přeborový zápas,“ souhlasil pro fotbalpraha.cz Salem Hebousse, trenér Přední Kopaniny.

Hosté se sice dostali už po 18 minutách hry do vedení, Uhelné sklady ale do přestávky stihly zvrátit skóre ve svůj prospěch. Nejprve proměnil penaltu nejlepší kanonýr soutěže Zmeškal, chvíli po něm se nádherně z dálky trefil Majerčin.

Jenže lídrovi pomohla úspěšná čtyřminutovka v druhé půli.

64. minuta - skóruje Pešír ze skluzu, 2:2.

68. minuta - Poláček prostřelil gólmana z těžkého úhlu a hosté opět vedou.

A když se těsně před koncem prosadil z penalty Pešír, bylo rozhodnuto.

„Dopadlo to tak, jak jsem říkal, že bude padat hodně gólů a rozhodnou hráči jako Poláček a Pešír. Oba jsou na přebor nadstandardní, hráli v době, kdy se fotbal trochu uměl, dostanou se do šance a využijí ji,“ říkal po zápase kouč Uhelných skladů Robert Hlavica.

Uhelné sklady - Přední Kopanina 2:4 (2:1)
35. z penalty Zmeškal, 41. Majerčin - 64. a 88. z penalty Pešír, 18. Santler, 68. Poláček.

Ostatní výsledky 22. kola: Střešovice 1911 - Radotín 3:0 (1:0), ČAFC Praha - Libuš 3:3 (2:1), Tempo - Cholupice 1:2 (0:1), Meteor B - Motorlet Praha B 0:2 (0:1), Kolovraty - FC Háje 3:3 (1:1), Admira Praha B - Královice 2:0 (1:0), Třeboradice - Union Vršovice 2:2 (2:1).

1. Př.Kopanina 22 17 2 3 68:23 53
2. Uhelné sklady 22 15 0 7 68:52 45
3. Vršovice 22 12 7 3 36:24 43
4. ČAFC 22 12 6 4 61:35 42
5. Královice 22 12 3 7 69:46 39
6. Cholupice 22 11 3 8 43:48 36
7. Třeboradice 22 10 4 8 49:38 34
8. SK Střešovice 22 9 5 8 46:45 32