• 0
Byl to boj o záchranu se vším všudy - padalo hodně branek a diváci byli svědky několika obratů. Šťastnější byli nakonec fotbalisté Soběslavi, kteří vyhráli v duelu 22. kola přeboru Jihočeského kraje v Kaplici 4:3. O svém vítězství rozhodli doslova „last minute“. Podívejte se na video.

Jako první se v utkání ujali vedení hosté, když si ve 12. minutě po rohu srazil kaplický Motz míč do vlastní sítě.

Další gól Soběslav do přestávky nepřidala, naopak vyrovnal Svoboda a druhá půle tak byla ještě zajímavější.

V ní šli opět do vedení hosté, prosadil se Mazouch. Za deset minut ale Kaplice zase srovnala zásluhou Kouby.

Stejný hráč se trefil po chvíli ještě jednou a otočil skóre na 3:2. Na body jeho branky domácím ale nestačily. Soběslav totiž v 80. minutě slavila vyrovnání. Tečovaná střela Žaldy skončila po rohu v brance.

A nakonec se hrála 90. minuta, Dalipi svou šanci proměnil a bylo rozhodnuto. Soběslav získala všechny tři body a v tabulce přeskočila právě Kaplici.

Výsledky 22. kola: Třeboň - Veselí 0:1 (0:0), J. Hradec - Želeč 3:0 (1:0), FC Písek B - Čimelice 3:1 (1:1), Dražice - Rudolfov 0:1 (0:0), Prachatice - Osek 3:0 (1:0), Dačice - Sedlice 3:0 (1:0), Jankov - Hluboká 1:0 (1:0), Kaplice - FK Soběslav 3:4 (1:1).

1. FK Jindřichův Hradec 1910 21 12 7 2 46:18 43
2. TJ Osek 22 12 6 4 48:26 42
3. Jiskra Třeboň 22 10 6 6 38:22 36
4. SK Jankov 22 10 6 6 31:19 36
5. FK Tatran Prachatice 22 10 6 6 28:26 36
6. FC Písek B 22 9 6 7 33:20 33
7. SK Siko Čimelice 21 9 5 7 35:30 32
8. Lokomotiva Veselí n/Lužnicí 22 7 8 7 19:23 29