• 0
Fotbalisté Olympie Hradce Králové mají po uplynulém víkendu hned dva důvody k oslavě - nejen, že si před vlastními diváky s chutí zastříleli a v rámci 22. kola krajského přeboru deklasovali Cidlinu 6:1, díky zaváhání druhé Jaroměře navýšili náskok v čele už na čtyři body. Podívejte se na video.

Na demolici nebohých hostů se významně podílel bývalý hráč Cidliny Michal Blažej, jenž zaujal hattrickem.

Olympia HK se do vedení dostala už po třech minutách - a ve 21. minutě to bylo 3:0. Po změně stran navíc lídr královehradeckého přeboru skóroval třikrát během šesti minut.

„Zápas byl prakticky rozhodnutý již ve 12. minutě, kdy jsme se ujali dvougólového vedení,“ přiznal pro khfotbal.cz domácí sekretář František Bárta. „Myslím si však, že jsme měli docela dost příležitostí konečný výsledek zmírnit,“ našel pozitivum hostující kouč Pavel Obermajer.

Po vítězství zvýšila Olympia náskok v čele tabulky, druhá Jaroměř totiž ztratila dva body v domácím souboji s Vysokou. Ta vyrovnala z penalty v nastavení a zvládla také následný rozstřel. „V nastaveném čase jsme po zásluze inkasovali a v penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo k hostům,“ konstatoval trenér Miloš Exnar.

To třetí Kratonohy se mohou spolehnout na kanonýra Kořínka, jenž za tři uplynulá kola vstřelil celkem osm gólů. Proti Úpici se prosadil dvakrát, obě jeho trefy byly v první půli. Hosté nakonec duel ovládli jasně 5:0.

Výsledky 22. kola (21. hraného): Slavia HK - Rychnov n. K. 2:0 (1:0), Jičín - Č. Kostelec 2:3 np (2:2), Nové Město - L. Bělohrad 2:1 (0:0), Dobruška - Libčany 5:1 (1:0), Úpice - Kratonohy 0:5, Olympia HK - RMSK Cidlina 6:1 (3:0), Jaroměř - Vysoká 1:2 np (1:1), Broumov - Chlumec n. C. 1:0 (0:0).

16. SK Sparta Úpice 20 3 0 3 14 17:49 12

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.