Lewis Hamilton při druhém tréninku na Velkou cenu Číny.

Lewis Hamilton při druhém tréninku na Velkou cenu Číny. | foto: Reuters

Fanoušek vběhl na trať a děsil jezdce. Tréninkům v Číně vládl Hamilton

• 1
Tréninky na Velkou cenu Číny formule 1 ovládl Lewis Hamilton z Mercedesu. Ve druhém zajel úřadující mistr světa nejrychlejší čas dne 1:37,219 minuty. Druhý byl s téměř půlvteřinovou ztrátou Kimi Räikkönen z Ferrari, třetí Daniel Ricciardo z Red Bullu zaostal o sekundu.

Druhý trénink v Šanghaji narušil jeden z fanoušků, který přelezl plot a mezi jedoucími vozy přeběhl přes trať do boxu Ferrari se slovy, že by si chtěl vyzkoušet jeden z jejich monopostů. Podle serveru BBC byl muž zadržen bezpečnostní službou a předán policii.

Vedení F1 ihned začalo vyšetřovat, jak se mu povedlo obejít přísná bezpečnostní opatření. Muž překonal bariéru mezi hlavní tribunou a okruhem, křížem proběhl cílovou rovinku a dírou v plotu se dostal do boxové uličky.

Incident trénink časově nenarušil. Roli favorita v něm potvrdil Hamilton, který čínskou Grand Prix už třikrát vyhrál a jehož mercedesu by dlouhé rovinky měly vyhovovat. Dnes zajel na okruhu v Šanghaji o více než sekundu rychlejší čas než při loňských trénincích.

Vettel, nečekaný vítěz předchozího závodu v Malajsii, byl s ferrari výrazně pozadu. Zastoupil ho druhým nejrychlejším časem Räikkönen. „Cílem číslo 1 je být hned za Mercedesy. Musíme uznat, že jsou hrozně silní, naší snahou je se zmenšovat odstup,“ řekl čtyřnásobný šampion Vettel, jenž pilotuje ferrari první sezonu po šesti letech v Red Bullu.

Sobotní kvalifikace začne v 9:00 SELČ, nedělní závod o hodinu dříve.