• 0
Třiatřicetiletý fotbalový záložník Filip Klapka, jenž v nejvyšší soutěži nasbíral 200 startů a 19 tref, nyní kvůli vleklým zraněním obléká dres Olympie Hradec Králové v krajském přeboru. A v uplynulém 20. kole se mu podařilo za ni vstřelit první - a hned vítězný - gól. Podívejte se na video.

Hrála se 78. minuta zápasu mezi Olympií HK a Libčany, když domácí dostali výhodu rohového kopu.

Na vzdálenější tyči si ideálně naskočil Filip Klapka a poslal míč do sítě - 1:0. O výhře lídra královehradeckého přeboru tak bylo rozhodnuto.

Klapka je odchovancem Hradce Králové, ale nejvíce prvoligových startů má za Jablonec, kde působil v letech 2004 až 2010.

Teplický Admir Ljevakovič (vlevo) a Filip Klapka z Hradce Králové před vzájemným zápasem.

„S velkým favoritem soutěže jsme sehráli vyrovnanou partii. Hlavně první poločas byl z naší strany velmi dobrý. Pro nás začínají klíčová utkání příští týden, když postupně hrajeme se třemi týmy bojujícími o setrvání v soutěži,“ uvedl pro khfotbal.cz předseda hostujícího klubu Jan Shejbal.

Zajímavé - a hlavně ofenzivní - střetnutí viděli diváci na stadionu Slavie HK, jež hostila Kratonohy. V dresu hostů se ukázal Jiří Kořínek.

Domácí mužstvo zničil čtyřmi trefami a z tohoto utkání si udělal tak trochu svou „one man show“. Kratonohy totiž zvítězily 4:3, ač Slavia HK po půli vedla už 3:1.

„Jenže druhá půle byla z naší strany fantazie,“ hodnotil trenér hostů Martin Nun.

V hlavní roli se totiž ocitl právě Kořínek, jenž v loňské sezoně nastřílel v přeboru v dresu Jaroměře 27 branek a podzim strávil v divizních Živanicích.

9., 59., 78. a 87. minuta. To jsou časy, kdy Kořínek ukázal, jaký má střelecký instinkt.

V první půli skóroval po kličce brankáři, ve druhé hlavou, chytrým lobem levačkou i střelou do prázdné brány.

Výsledky 20. kola (19. hraného): Slavia HK - Kratonohy 3:4, Jičín - Jaroměř 0:1 (0:1), Nové Město - Č. Kostelec 2:1 np (1:1), Olympia HK - Libčany 1:0 (0:0), Rychnov n. K. - RMSK Cidlina 2:1 (1:0), odloženo: Broumov - Vysoká, Dobruška - L. Bělohrad, Úpice - Chlumec n. C.

1. FC Olympia HK 19 14 1 2 2 45:18 48
2. FK Jaroměř 19 13 4 2 0 36:23 43
3. SK Jičín 19 7 4 4 4 31:25 33
4. FC Spartak Rychnov 19 10 7 1 1 34:33 33
5. TJ Červený Kostelec 19 9 6 1 3 52:27 32
6. TJ Sokol Kratonohy 19 9 7 2 1 36:35 32
7. FK Vysoká n.L. 18 9 6 1 2 38:18 31
8. FC Slavia HK 19 8 8 2 1 34:28 29