• 0
Fotbalisté Dačic nepříjemně zabředávají do nervózních bojů o záchranu v přeboru Jihočeského kraje. Nejprve podlehli doma Želči 1:2 a pak nezvládli pondělní dohrávku 17. kola v Oseku, protože odehráli tragický druhý poločas a nakonec prohráli 1:5. Podívejte se na video.

Dvacáté kolo jihočeského přeboru poznamenalo nevlídné počasí, které odložilo několik zápasů. Ale sestupové starosti Dačic jsou realitou.

S dvaceti body z dvaceti zápasů jsou na předposledním místě tabulky, šestnácté Sedlice mají o tři body méně, ale také jedno střetnutí k dobru.

„Utkání jsme bohužel nezvládli tak, jak jsme si představovali. Dolehla na nás tíha okamžiku, byli jsme nervózní, míče nám odskakovaly a nadělali jsme spoustu individuálních chyb,“ smutnil pro jihoceskyfotbal.cz funkcionář Dačic Petr Musil.

V duelu se Želčí sice domácí krátce po změně stran srovnali zásluhou Jindry, v 50. minutě ale hostům vrátil vedení po standardní situaci Podlaha. Ke smůle dačických fanoušků pak o deset minut později neproměnil Štolba penaltu.

Výsledky 20. kola: FC Písek B - Hluboká 5:1 (3:0), Prachatice - FK Soběslav 1:1 (1:0), Kaplice - Třeboň 1:2 (1:1), Dačice - Želeč 1:2 (0:1), Jankov - Osek 0:0 (0:0), odloženo: Dražice - Veselí, J. Hradec - Rudolfov, Sedlice - Čimelice.

1. FK Jindřichův Hradec 1910 19 11 6 2 41:16 39
2. TJ Osek 20 11 6 3 44:23 39
3. Jiskra Třeboň 20 9 6 5 36:21 33
4. FK Tatran Prachatice 20 9 6 5 25:25 33
5. FC Písek B 20 8 6 6 30:17 30
6. SK Jankov 20 8 6 6 27:19 30
7. SK Siko Čimelice 19 8 5 6 30:25 29
8. TJ Dražice 19 6 7 6 23:22 25