• 0
Středočeské derby mezi Benešovem a Královým Dvorem v rámci 22. kola České fotbalové ligy místo ofenzivní podívané nabídlo spíše střeleckou nemohoucnost. V základní hrací době branka nepadla a na řadu přišel penaltový rozstřel. Ani v něm hráči nezazářili. Podívejte se na video.

Když se penaltový rozstřel dostal do stavu 2:2, ještě dlouho trvalo, než se diváci dočkali rozuzlení. Hosté zahodili čtyři pokutové kopy za sebou a domácí fotbalisté dokonce pět.

Penaltový zmar uťal až Karel Soldát z Králova Dvora, jenž se v sedmé sérii přece jen trefil a hosté si odvezli dva body.

„To, že se utkání dostalo do penaltového rozstřelu, mohu poděkovat gólmanu Chudému, který s troškou štěstí nás v závěru podržel. Penaltovou loterii jsme tentokrát nezvládli, přestože jsme měli tři mečboly. Jenže jsme neproměnili pět penalt za sebou a to je hodně,“ smutnil pro benesovsky.denik.cz trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Ve 22. kole se dařilo Chomutovu, který porazil Jirny 3:2, ačkoliv ještě pět minut před koncem utkání prohrával.

O obrat se postaral Aleš Pikl, hráč s 249 starty a 45 nastřílenými góly v nejvyšší soutěži, který minulý čtvrtek oslavil 40. narozeniny. V 86. minutě vyrovnal a v nastaveném čase vstřelil vítěznou branku chomutovského týmu, který přesto zůstal v pásmu sestupu na 16. místě.

Suverén ČFL Bohemians Praha porazil 2:0 Převýšov a vede tabulku už o čtrnáct bodů před Louňovicemi. Již po čtvrthodině hry otevřel skóre Michal Sedláček z penalty, po změně stran se trefil i Melechovský.

Louňovice, které snadno přehrály poslední Meteor 4:0, využily zaváhání ostatních celků. Dosud druhé Domažlice prohrály 0:2 v Praze s Admirou a neuspěly ani třetí Jirny v Chomutově.

Chrudim hrála na jaře již potřetí v Praze a za velmi dobrý výkon byla odměněna vítězstvím 1:0 na Vyšehradě. Jedinou branku dal pět minut před koncem osmnáctiletý Petr Rybička, jenž nahradil na hrotu chrudimského útoku zraněného veterána Radima Holuba, loňského krále střelců ČFL.

Výsledky 22. kola: Bohemians Praha - Převýšov 2:0 (1:0), Chomutov - Jirny 3:2 (0:0), Písek - SK Union 2013 6:2 (3:0), Štěchovice - Loko Vltavín 2:0 (1:0), Admira Praha - Domažlice 2:0 (1:0), Vyšehrad - Chrudim 0:1 (0:0), Louňovice - Meteor Praha 4:0 (1:0), Benešov - Králův Dvůr 0:0, pen. 2:3, utkání Čáslav - Zápy bylo odloženo.

1. Bohemians Praha 22 17 2 1 2 47:15 56
2. Louňovice 22 13 1 1 7 43:26 42
3. Domažlice 22 10 4 3 5 43:28 41
4. Jirny 22 11 3 2 6 35:27 41
5. Králův Dvůr 22 10 3 4 5 44:29 40
6. Vyšehrad 22 12 1 0 9 43:40 38
7. Chrudim 22 11 0 4 7 36:24 37
8. Zápy 21 9 3 1 8 31:32 34