Tomáš Necid rozhodl o postupu Zwolle do finále Nizozemského poháru.

Tomáš Necid rozhodl o postupu Zwolle do finále Nizozemského poháru. | foto: Michal Šula, MAFRA

Necid rozhodl penalty dloubákem. To je cvok, smál se spoluhráč

• 32
Nervozita? Co to je? Tomáš Necid, útočník fotbalové reprezentace, ukázal, že ho jen tak něco nerozhodí. Jeho Zwolle se pralo s Twente Enschede o postup do finále Nizozemského poháru, utkání došlo až do penalt... A tu rozhodující proměnil právě bývalý slávista - drzým dloubákem pod břevno!

Předvedl tak podobnou kulišárnu, jako Antonín Panenka ve finále evropského šampionátu v roce 1976. Necid jen poslal míč o něco výš, což bylo správné rozhodnutí: brankář Nick Marsman sice skočil do strany, ale kdyby balon letěl níž, možná by ho levou rukou ještě zvládl vyrazit.

To se mu nakonec nepovedlo, a tak má Zwolle šanci obhájit loňský triumf. Ve finále se utká s vítězem zápasu mezi Groningenem a Excelsiorem.

Necidův tým byl blízko výhře už v normální hrací době, ale tři minuty před koncem dovolil Twente srovnat na 1:1. V prodloužení gól nepadl, a tak rozhodoval penaltový rozstřel.

Jako první zaváhal hráč Zwolle, ale pak dvakrát selhali fotbalisté Twente a v páté sérii měl šanci rozhodnout Necid. Penaltu zahrál sebevědomě dloubáčkem pod břevno a brankáře tím pořádně zaskočil.

„Kdyby to dal tvrdou střelou, tak jsem si jistý, že bych mu to chytil. Jenže on to tak divně podkopl, že jsem neměl šanci,“ připustil Marsman.

Svou neobvyklou exekucí pokutového kopu si Necid vysloužil uznání i od spoluhráčů. „Je to prostě cvok. To se jen tak nevidí, co tam předvedl,“ prohlásil kapitán Bram van Polen. „Jsme znovu ve finále, to je skvělé pro nás i pro fanoušky,“ dodal.