Matúš Mikuš, útočník Bohemians, se raduje ze svého gólu proti Slavii.

Matúš Mikuš, útočník Bohemians, se raduje ze svého gólu proti Slavii. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Jeho nádherná rána přinesla Bohemians bod. Bereme ho, řekl Mikuš

• 6
Hrdinou Bohemians Praha 1905 se po malém derby na hřišti Slavie stal třiadvacetiletý útočník Matúš Mikuš, jenž těsně před koncem zařídil hostům bod za remízu 1:1. Při přímém kopu obstřelil zeď a gólmana Berkovce nechal jen bezmocně zaplavat ve vzduchu. „Bod bereme,“ vyprávěl po utkání.

Mikuš, který v duelu se Slavií vytvořil útočnou dvojici s Bratanovičem, mohl skórovat už dříve. Kupříkladu pár minut po gólu domácího Vukadinoviče, jenž byl záhy vyloučen, se na malém vápně probíjel k dorážce, ale včas ho ubránil stoper Bílek.

Nakonec se ale v 89. minutě dočkal. „A o to větší radost mám, že se mi podařilo vstřelit gól takhle před koncem, zaplaťpánbůh aspoň za bod. Potřebujeme ho,“ zdůraznil Mikuš.

Věřili jste, že zápas srovnáte, nebo i otočíte? Slavia hrála přes půl hodiny o deseti...
Myslím, že ani nebylo vidět, že by hráli v oslabení. Dobře nás pokrývali, my se snažili o centry, které nám ale moc nevycházely.

Takže bod z Edenu berete?
Po tom průběhu musíme být za něj rádi.

Po gólu Vukadinoviče jste u rozhodčího reklamovali faul Pitáka na Jindřiška, který předcházel slávistickému brejku.
Ten faul se pískat dal, ale jinak bych to nekomentovali. My jsme hlavně inkasovali gól z ničeho, to se opakuje. Ale aspoň jsme získali bod a na tomhle zapracujeme.

Bylo to utkání plné soubojů. Viděl jste zápas také jako nadmíru tvrdý?
Nás vyburcovala výborná atmosféra, ale jako zákeřný bych tento zápas neviděl.