Sparťan Hlinka: Cítíme teď vnitřní sílu, ale musíme respektovat Třinec

• 20
Jeho dcera Nikola oslavila ve čtvrtek 12. narozeniny. A tatínek, sparťanský hokejista Jaroslav Hlinka, při čtvrtém semifinále proti Třinci zazářil dvěma góly. „Jsem rád, že jsme jí nezkazili večer,“ usmál se zkušený Hlinka, který rozhodl kuriózní brankou v prodloužení a srovnal stav série na 2:2.

Dva zápasy, čtyři góly. Právě díky jeho bilanci se dokázal pražský tým v souboji dvou silných klubů s těmi nejvyššími ambicemi v domácích zápasech dotáhnout na vyrovnaný stav.

Hlinka však ani jednou nechtěl dlouze mluvit o své báječné formě, díky níž se vyšvihl na první místo produktivity v play-off (5+5). Poprvé mezi novináře vůbec nepřišel a ve čtvrtek řekl: „Jsem rád, že mi to tam padá, ale hlavně že to pomáhá mužstvu.“

„Důležité je, že jsme vyhráli oba domácí zápasy a srovnali sérii, máme hodně velkou radost. Jedeme do Třince a pokusíme se vyhrát tam,“ dodal 38letý sparťanský lídr.

Popište, prosím, jak padl váš gól v prodloužení. Byla to dost nepřehledná situace.
Z dálky jsem viděl puk, jak zůstal ležet před gólmanem. Snažil jsem se tam najet a šoupnout do něj. Ani nevím, jak to padlo. Puk jsem trefil, to jo, ale jestli to ještě někdo po mně dorážel, nevím.

Po tom druhém gólu se spustily oslavy napříč celým stadionem, ale při první brance jste to také dost emotivně prožíval, že?
No tak... Trochu mě to vtáhlo, v tu chvíli jsem cítil, že jsme potřebovali diváky, tak jsem tam něco udělal. Ale byla to spontánní oslava, není to tak, že bych si chtěl honit svoje tričko.

Přestáli jste oslabení ve třech, pak jste nevyužili čtyřminutovou přesilovku. Podobné to bylo ve druhém zápase v Třinci. Nebál jste, že se průběh duelu bude opakovat?
Já určitě ne. Naše tři vyloučení byly nešťastné. Ale hráli jsme oslabení perfektně. Pak jsme všichni chtěli v přesilovce dát rozdílový gól, ale Třinec to sehrál dobře. Naštěstí to padlo v prodloužení.

V první třetině jste byli daleko lepší. Neměli jste vyhrát v základní hrací době?
Měli jsme nějaké šance, možná územní převahu, ale Třinec je zkušené mužstvo, nejsou to špatní hráči, vyhráli základní část. Nemůžeme čekat, že je budeme nějakým způsobem válcovat. Je to kvalitní soupeř. Jsme rádi za tohle vítězství.

Bylo znát, že chytal místo Hrubce brankář Hamerlík?
Nebylo to vůbec znát, chytal dobře. Předtím Hrubec také chytal dobře. V tom nebyl rozdíl.

Stav série je vyrovnaný, Třinec hraje pátý zápas doma. Kdo má podle vás výhodu?
Nikdo. Je to padesát na padesát. S únavou jsou na tom oba týmy taky stejně, na to nikdo nemůže na konci sezony hledět.

Michal Dragoun si vzpomněl, jak se povedlo Spartě před devíti lety otočit čtvrtfinále se Zlínem a že vám dvě domácí výhry dodaly víru v úspěch. Není to nyní podobné?
Samozřejmě teď po zápase cítíme vnitřní sílu, ale v sobotu je nový zápas. Musíme zůstat nohama na zemi. Víme o síle Třince. Musíme ji respektovat a připravit se dobře na páté utkání. Myslím, že jsme schopní zodpovědný výkon předvést také v Třinci.