Sparta vyrovnala sérii s Třincem kuriózním gólem v prodloužení

• 307
Hokejová Sparta zvládla i druhý domácí odvetu s Třincem a vyrovnala stav semifinálové série na 2:2. Hrdinou Pražanů je Jaroslav Hlinka, jenž stejně jako ve středu vstřelil dva góly. Nejcennější byl ten vítězný z prodloužení.

Sparta - Třinec 2:1P

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Byla to kuriózní trefa: obránce Pilař vypálil z pravého kruhu, třinecký brankář Hamerlík padl na záda a měl puk pod sebou. Jenže ne tak úplně, kotouč zůstal u jeho krku. Už to vypadalo, že sudí zapískají, jenže ti dobře viděli, že je kotouč ve hře.

Narozdíl od třineckých hráčů. Byl to kanonýr Erik Hrňa, který měl situaci jistit, ale nechal dojet důrazného Hlinku, jenž kotouč dostrkal za čáru. Z prodloužení uběhlo 105 vteřin a Sparta se mohla radovat.

Dokázala splnit, co si po nepovedených utkáních v Třinci předsevzala - doma ani jednou nezaváhala. I ve čtvrtém duelu byla aktivnější a drala se dopředu, vytvářela si více nebezpečných příležitostí. Jenže gól ne a ne přijít.

Když už se diváci dočkali, tak na opačné straně hřiště. Na začátku druhé třetiny předvedli Slezané rychlou akci, po níž vznikl před brankářem Novotný velký závar. Adamský z něj ještě neskóroval, protože puk nasměroval pouze do tyče, ale dojíždějící Polanský už ano. Po ledě pod padajícím gólmanem.

V polovině utkání přišly dva klíčové momenty. Nejprve neproměnil své sólo obránce Klesla, který dostal kolmou přihrávku na modrou, když naskočil z trestné lavice. A domácí vzápětí trestali: z protiútoku se prosadil Hlinka, jenž si po přihrávce Rolinka vybruslil mezi kruhy a zamířil přesně k protější tyčce.

Sparta se dál tlačila dopředu, ale hosté dobře a zodpovědně bránili. Přesto mohli domácí rozhodnout v základní hrací době, když se šest minut před koncem nechal vyloučit za čtyři minuty třinecký Doudera. Tahle příležitost zůstala nevyužita a šlo se do nervydrásajícího prodloužení.

To však skončilo dřív, než se všichni rozkoukali. Málo vídaným gólem, o kterém rozhodla na jedné straně nedůslednost a na té druhé naopak důraz. Pátý souboj silných rivalů se hraje v sobotu ve Slezsku.

Zdeněk Moták (Sparta): „Před domácími utkáními jsme byli pod lehkým tlakem, ale prokázali jsme vynikající psychickou odolnost. Včerejším výsledkem jsme sérii vrátili do Třince, dnešním vítězstvím jsme zajistili další pokračování i v Praze. Myslím, že to bylo výborné utkání před ohromnou diváckou kulisou, určujícím faktorem byla asi ubráněná oslabení ve třetí třetině, kdy tam přišla tři naše vyloučení v řadě. Když jsme to ubránili, tak jsme si byli jistí, že vyhrajeme.“
Václav Varaďa (Třinec): „Jsme samozřejmě zklamaní, že nám zápas unikl a dovolili jsme Spartě srovnat krok. Připravíme se poctivě na sobotu, abychom podali lepší výkon než dnes a vrátili se do Prahy opět s vedením v zádech. Hamerlík dostal přednost prostě proto, že jsme to tak cítili. Oznámili jsme mu, že bude chytat, po včerejším utkání.“

Branky a nahrávky: 31. J. Hlinka (Rolinek, K. Pilař), 62. J. Hlinka - 24. Polanský (Adamský, Galvas). Rozhodčí: Hodek, Šír - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0. Diváci: 11.027. Stav série: 2:2.

Sparta: F. Novotný - Ďaloga, J. Mikuš, K. Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger - Kumstát, Pech, Vondrka - Sabolič, J. Hlinka, Rolinek - Forman, D. Přibyl, Buchtele - Réway, Dragoun, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera - Hrňa, Klepiš, Ružička - Dravecký, Polanský, Adamský - Ciencala, Plíhal, Orsava - Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička. Trenéři: Kalous a Varaďa.