• 0
Jako správný kapitán vede svůj tým k záchraně v přeboru Středočeského kraje. Útočník Michal Koštíř v 18. kole vstřelil tři branky proti Tatranu Rakovník a pomohl Semicím k výhře 3:2. Na jeho i ostatní góly uplynulého kola se podívejte na videu.

Jejich hlavním cílem před jarní částí soutěže? Dostat se z pásma sestupu. A to se zatím fotbalistům Semic daří. Ve třech jarních utkáních ještě neprohráli a získali sedm bodů.

Naposledy na domácí půdě zdolali Tatran Rakovník, tým z horní poloviny tabulky. A všechny góly Semic vstřelil kapitán Michal Koštíř.

Poprvé se trefil už ve 4. minutě zápasu. Z přímého kopu zhruba pětadvacet metrů od brány obstřelil pravou nohou zeď a míč poslal přesně k levé tyči rakovnické brány.

Ve 37. minutě Koštíř uděřil znovu. A opět z přímého kopu. Z podobného místa se tentokrát trefil k pravé tyči. Rakovník sice v průběhu duelu dokázal dvěma brankami vyrovnat, poslední slovo měl ale opět Koštíř. Semičtí v 76. minutě založili rychlý útok, Koštíř se dostal z balonem do šestnáctky a hattrickem rozhodl o třech bodech pro domácí.

Semice se tak díky jarní formě vzdalují sestupovým příčkám, nyní jsou třinácté se sedmnácti body. Na poslední Spartak Příbram mají náskok tří bodů.

Ovšem mužstvo ze dna tabulky v uplynulém kole o sobě dalo také vědět. Fotbalisté Spartaku Příbram totiž vyhráli potřetí v sezóně, Dobříši navíc vstřelili pět gólů. I tak jsou ale stále poslední o skóre za Jílovištěm, které získalo bod proti vedoucím Ovčárům.

Výsledky 18. kola: Spartak Příbram - Dobříš 5:1 (3:0), Jíloviště - Ovčáry 2:2 (0:1), Suchdol - ČLU Beroun 2:0 (1:0), Rejšice - Ostrá 3:2 (2:0), Semice - Tatran Rakovník 3:2 (2:1), Vraný - Houstoň 1:1 (0:0), Sedlčany - Nymburk 2:2 (1:1), SK Rakovník - Klecany 2:2 (0:1).

1. Ovčáry 18 13 1 4 54:18 40
2. Nymburk 18 12 3 3 43:25 39
3. Suchdol 18 12 2 4 45:21 38
4. Hostouň 18 11 3 4 44:26 36
5. Sedlčany 18 10 4 4 42:28 34
6. Tatran Rakovník 18 9 3 6 36:25 30
7. Ostrá 18 9 3 6 33:28 30
8. Rakovník 18 6 6 6 23:21 24