Radim Vrbata z Vancouveru zkouší dostat puk a do branky Michaela Hutchinsona z ...

Radim Vrbata z Vancouveru zkouší dostat puk a do branky Michaela Hutchinsona z Winnipegu. | foto: AP

Vrbata byl u tří gólů Vancouveru, obránce Kindl měl dva body

• 23
I díky asistencím Ondřeje Paláta a Andreje Šustra zvítězili hokejisté Tampy Bay ve floridském derby 4:3. V dresu Panthers si připsal jeden bod za přihrávku Jaromír Jágr. Po delší odmlce se vrátil do sestavy Detroitu obránce Jakub Kindl a v souboji proti Arizoně si připsal dva zápisy za gól a asistenci. Parádní výkon (2+1) předvedl Radim Vrbata, jenž režíroval výhru Vancouveru 5:2 nad Winnipegem.

V souboji Tampy Bay s Floridou za celý zápas vyloučili rozhodčí pouze dva hráče. V obou případech se jednalo o zástupce domácích Lightning, kteří nabídli hostům dvě přesilovky už v zahajovací třetině.

Panthers však ani jednu nevyužili a naopak po dané fázi hry odcházeli do kabin s dvougólovou ztrátou, když domácí poslali do trháku Brenden Morrow a Tyler Johnson. V prostřední dvacetiminutovce ale dominovali hosté. V rozmezí 27. a 29. minuty třemi zásahy otočili vývoj ve svůj prospěch. U v pořadí třetí branky Floridy z hole Jonathana Huberdeaua si připsal asistenci i Jaromír Jágr (17:13, +/-: 0, 4 střely).

Ve třetí třetině již ovšem znovu dávali góly jen hráči Tampy Bay. Vyrovnání na 3:3 nejprve za asistencí českého dua Ondřej Palát (16:53, +/-: 0, 1 střela) - Andrej Šustr (21:58, +/-: 0, 1 střela) zařídil Nikita Kučerov a rozdílovou akci na finálních 4:3 pro domácí obstaral v čase 57:32 Ryan Callahan.

Pouze s jedním bodem odcházeli z domácí partie proti Arizoně hokejisté Detroitu. V řádné hrací době se oba celky rozešly za smírného stavu 4:4 a v prodloužení přiřkl Coyotes překvapivé vítězství svým druhým zásahem večera Mark Arcobello.

Po téměř měsíční prodlevě (nastoupil poprvé od 28. února) se v sestavě Red Wings při absenci Švéda Niklase Kronwalla objevil český zadák Jakub Kindl (16:18, +/-: +1, 2 střely) a hned byl hodně vidět. S bilancí (1+1) se výrazně podílel na zisku bodu Red Wings.

Nejprve v 32. minutě asistoval u trefy na průběžných 2:2 z hole Justina Abdelkadera a v úvodu třetí třetiny sám zařídil stav 3:3. Kindlův zkušenější kolega z obrany Marek Židlický (20:10, +/-: -2) se tentokrát neprosadil. Celý zápas za Detroit odchytal Jimmy Howard, proti 22 střelám měl jen 17 úspěšných zákroků.

Dalším českým obráncem, jenž se v úterním programu NHL bodově prosadil, byl Zbyněk Michálek (20:35, +/-: 0, 1 střela). Defenzivní specialista si ve svém sedmém startu za St. Louis po nedávném přestupu z Arizony připsal první bod v novém dresu, když se v prodloužení podílel na cenném vítězství 3:2 z ledu Pittsburghu.

Český reprezentant asistoval u rozhodující branky Alexandera Steena, jenž už po 35 vteřinách nastavení završil obrat Blues z dvougólové ztráty. Pittsburgh totiž v průběhu 29. minuty dvěma zásahy v rychlém sledu poslali do vedení Blake Comeau a Steve Downie. Ještě v dané třetině ale bylo srovnáno poté, co za hosty skórovali bývalí hráči Penguins Roberto Bortuzzo a Marcel Goc. Do sestavy vítězů se tentokrát nevešel mladý Dmitrij Jaškin.

Útočník Radim Vrbata byl jedním z hlavních strůjců vítězství Vancouveru 5:2 nad Winnipegem. Ve formě hrající Jets, do jejichž branky se při náročném programu na místo odpočívajícího Ondřeje Pavelce postavil Michael Hutchinson, si nejprve vypracovali dvoubrankové vedení.

Na zásah Jiřího Tlustého a Blaka Wheelara ale v dalším průběhu odpověděli domácí borci Higgins, Weber a hned dvakrát zmiňovaný Vrbata, jenž si kromě rozdílové třetí trefy a pojistky do prázdné klece připsal i asistenci na úvodní brance Canucks.

S průběžným součtem 29 gólů se tak opět osamostatnil na čele střelecké tabulky Čechů v NHL od 27gólového Jiřího Hudlera z Calgary. Winnipeg bez Pavelce v brance padl po předchozí sérii pěti vítězství. Kromě Vrbaty se při hře Winnipegu bez Hutchinsona prosadil ještě Henrik Sedin.

NY Islanders - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
40. Tavares - 52. a rozhodující sam. nájezd Parise. Střely na branku: 38:32. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Dubnyk (oba Minnesota), 3. Halák (NY Islanders).

NY Rangers - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
1. Zuccarello, 57. Hayes - 11. Regehr, 25. Gáborík, 42. Carter, 46. Muzzin. Střely na branku: 36:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Gáborík, 3. Quick (všichni Los Angeles).

Pittsburgh - St. Louis 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky
: 29. Comeau, 29. Downie - 35. Bortuzzo, 38. Goc, 61. Steen (Z. Michálek). Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.631. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Bortuzzo (oba St. Louis), 3. Spaling (Pittsburgh).

Columbus - Anaheim 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
16., 31. a 60. Hartnell, 28. Johansen, 32, Foligno - 7. Kesler, 15. Cogliano, 31. Beleskey. Střely na branku: 27:40. Diváci: 14.044. Hvězdy zápasu: 1. Hartnell, 2. Johansen, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Detroit - Arizona 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
23. Glendening, 32. Abdelkader (Kindl), 42. Kindl, 54. Nyquist - 32. a 64. Arcobello, 36. a 50. Moss, 12. Moore. Střely na branku: 37:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Moss (Arizona), 2. Glendening (Detroit), 3. Smith (Arizona).

Tampa Bay - Florida 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
6. Morrow, 8. Johnson, 42. Kučerov (Šustr, Palát), 58. Callahan - 27. Jokinen, 27. Pirri, 29. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.729. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Huberdeau (Florida).

Nashville - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
10. Ekholm, 48. Ellis, 62. Forsberg - 23. Gallagher, 33. Desharnais. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Price (Montreal).

Vancouver - Winnipeg 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
40. a 60. Vrbata, 31. Higgins (Vrbata), 37. Weber, 60. H. Sedin - 3. Tlustý, 26. Wheeler. Střely na branku: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Läck (Vancouver).