• 0
Půlmistr fotbalového přeboru Jihočeského kraje z Oseku sesazen! Takovou zprávu přineslo uplynulé 18. kolo. Dosavadní lídr totiž prohrál s píseckou rezervou a Jindřichův Hradec zdolal Veselí nad Lužnicí. Sestřih gólových momentů najdete na přiloženém videu.

Osek ve venkovním utkání na hřišti Písku B dostal první direkt těsně před poločasovou přestávkou.

Po zmatcích ve vápně hostů se k dorážce zblízka prodral útočník Voráček a připravil Oseku typický „gól do šatny“.

Nakonec domácí zvítězili 3:1, Osek prohrál teprve podruhé v sezoně.

Slaví se ale v Jindřichově Hradci, kterého výhra nad Veselím nad Lužnicí katapultovala na první místo. Nadcházející utkání sehraje nový lídr, který patnáctkrát po sobě neprohrál, právě v Oseku.

Změnu hlásí i chvost tabulky. Sedlice potvrdila první bod zvenku důležitou výhrou proti Hluboké a bleskově opustila sestupové příčky. Na úplné dno se pak propadla právě Hluboká.

To Rudolfov promrhal dvoubrankový náskok v Dačicích a odjel bez bodů. Záchranářské starosti se začínají nepříjemně přibližovat sousedům Veselí a Soběslavi.

Výsledky 18. kola: J. Hradec - Veselí 2:1 (2:0), FC Písek B - Osek 3:1 (1:0), Sedlice - Hluboká 3:0 (1:0), Dačice - Rudolfov 3:2 (0:2), Dražice - Třeboň 0:0 (0:0), Čimelice - Želeč 1:0 (0:0), Jankov - FK Soběslav 1:0 (0:0), Kaplice - Prachatice 3:1 (1:0).

1. FK Jindřichův Hradec 1910 18 10 6 2 35:14 36
2. TJ Osek 17 10 5 2 37:16 35
3. Jiskra Třeboň 18 8 6 4 34:19 30
4. FK Tatran Prachatice 18 8 5 5 23:24 29
5. SK Jankov 18 8 4 6 27:19 28
6. FC Písek B 18 7 6 5 25:15 27
7. SK Siko Čimelice 18 7 5 6 28:25 26
8. TJ Dražice 18 6 6 6 22:21 24