• 0
Jako kdyby byli fotbalisté Tempa Praha stále v zimním spánku. Poté, co odstartovala jarní část Pražská teplárenská přeboru, totiž ve třech zápasech třikrát prohráli. Naposledy nezvládli duel s „Čafkou“ (2:5). Podívejte se na video.

Zcela odlišnou formu má právě „Čafka“ - ta totiž na jaře stále vítězí a z pátého místa v tabulce dotírá na ty nejlepší celky. Na druhé Uhelné sklady nyní ztrácí jen pět bodů, což v tříbodovém systému není žádná překážka.

„Čafka“ v roli hostů se proti Tempu dostala do vedení po půlhodině hry, do přestávky přidala další trefu, ale když v 57. minutě snížil na 1:2 z pohledu domácích Nwogu, vše se zdálo otevřené.

Až přišla 68. minuta, kdy Fitzel zahrával pokutový kop. Na první pokus ho sice neproměnil, ale sudí nařídil opakování a podruhé se už nemýlil. Hosté si tak vytvořili solidní náskok 3:1, který pak podtrhl dalšími dvěma góly kanonýr Mašlej. Ten má už na kontě 24 tref.

Jeho formu si pro fotbalpraha.cz pochvaluje trenér ČAFC Zdeněk Herink: „Plní roli, kterou tady má. Je to gólový útočník, rozhoduje zápasy, daří se mu jeho šance proměňovat. Počet jeho branek hovoří za vše. Je nebezpečný pro každého soupeře.“

Snížení Nwogua v 87. minutě na konečných 2:5 nic neřešilo. „Zase jsme dostali hodně gólů, hrajeme takový dětský fotbal, naivní, bez soubojů, bez dorazu. S takovým stylem hry nemůžeme počítat s tím, že budeme dělat body,“ smutnil Libor Koller, kouč Tempa.

Tempo - ČAFC 2:5 (0:2)
Branky: 57. a 87. Nwogu, v 86. minutě neproměnil Hurka penaltu - 30. Kučera, 43. Jerie, 68. z penalty Fitzel, 75. a 81. Mašlej, v 55. minutě neproměnil Mašlej penaltu.

Ostatní výsledky 18. kola: Střešovice 1911 - Královice 1:5 (0:2), Třeboradice - FC Háje 6:0 (4:0), Uhelné sklady - Libuš 2:1 (1:1), Kolovraty - Admira Praha B 1:1 (1:0), Meteor B - Cholupice 6:2 (3:0), Motorlet Praha B - Union Vršovice 1:1 (0:1), Radotín - Př. Kopanina 0:4 (0:3).

1. Př.Kopanina 18 14 1 3 54:18 43
2. Uhelné sklady 18 13 0 5 57:36 39
3. Vršovice 18 11 6 1 31:15 39
4. Královice 18 11 3 4 54:30 36
5. ČAFC 18 10 4 4 51:28 34
6. Třeboradice 18 8 3 7 41:33 27
7. Cholupice 18 8 3 7 37:44 27
8. SK Střešovice 18 7 5 6 37:39 26