Ondřej Pavelec zmařil šanci Roba Klinkhammera.

Ondřej Pavelec zmařil šanci Roba Klinkhammera. | foto: Reuters

Pavelec vychytal Winnipegu další výhru, Frolík a Hudler slavili gól

• 31
V den, kdy byl vedením NHL jmenován první hvězdou uplynulého týdne, hokejový gólman Ondřej Pavelec vše potvrdil další vychytanou výhrou. Winnipeg díky jeho 33 zákrokům i gólu Michaela Frolíka v pondělí zdolal Edmonton 4:1 a upevnil si postupovou pozici do play-off. Gól slavil rovněž Jiří Hudler, jenž se podílel na úspěchu Calgary 3:2 nad Coloradem.

Pondělní vychytaná výhra 4:1 z ledu Edmontonu byla pro Pavelce již v pořadí pátou za sebou. Během uplynulého týdne, za který byl kladenský odchovanec zvolen první hvězdou celé NHL, pomohl Winnipegu k triumfu 3:0 nad Washingtonem, 2:1 po nájezdech nad St. Louis a 5:2 nad San Jose.

Sérii vítězství Pavelec odstartoval 17. března po výsledku 2:1 z ledu Tampy Bay. Od dané chvíle skvělými výkony nepustil svého náhradníka Michaela Hutchinsona do akce a výrazně pomohl Jets upevnit si poslední postupovou pozici do play-off Západní konference. Aktuálně Jets se ziskem 88 bodů disponují čtyřbodovým odstupem na deváté obhájce Stanley Cupu z Los Angeles (84 bodů), kteří ve stejný hrací den dobyli po výsledku 3:1 arénu New Jersey.

Pavelec, jehož zámořští novináři zvolili první hvězdou duelu, proti Oilers pochytal 33 z 34 střel. O šanci na druhé čisté konto za sebou jej připravil pouze jediný střelec, když se v 42. minutě o čestný úspěch domácích postaral Ryan Nugent-Hopkins. Na rozdílové brance utkání z hole Lee Stempniaka se asistencí podílel útočník Jiří Tlustý (13:23, +/-: +1, 1 střela) a do statistik se zapsal i Michael Frolík (19:31, +/-: -1, 2 střely), jenž v 53. minutě využil přesilovku a svou 17. trefou sezony uzavřel konečnou podobu skóre.

Výsledky Los Angeles bedlivě sledují nejen ve Winnipegu, ale rovněž v Calgary. To si pondělním výsledkem 3:2 nad Coloradem udrželo postupovou pozici z třetí příčky Pacifické divize. Hokejisté Flames tak mají na kontě 86 bodů, což je jen o dva více než první pod čarou Kings.

Na posledním úspěchu kanadského celku proti Avalanche se brankou podílel také Jiří Hudler. Po Jakubu Voráčkovi (73 bodů, 21+52) z Philadelphie se součtem 65 zápisů druhý nejproduktivnější Čech sezony NHL se zlepšil už na 27 zásahů, čímž si vylepšil své osobní střelecké maximum a zároveň vyrovnal vedoucímu Radimu Vrbatovi z Vancouveru v žebříčku českých kanonýrů probíhající sezony.

Hokejisté Ottawy (85 bodů) vybojovali už sedmou výhru za sebou, když v pondělí po čtyřgólovém obratu ze třetí třetiny zdolali 5:2 San Jose a přeskočili Boston (84 bodů) na poslední osmé postupové pozici do play-off Východní konference.

Po finální siréně si rozjetí Senators, kterým kvůli zranění z předešlé partie chyběl český útočník Milan Michálek, opět užívali vítězné hamburgery, kterými diváci zaházeli ledovou plochu na oslavu gólmana Andrewa Hammonda přezdívaného „Hamburglar“. Debutant v NHL podal další vydařený výkon, tentokrát pochytal 29 z 31 střel soupeře.

Domácí přitom do třetí třetiny nastoupili s jednogólovým mankem poté, co Sharks s Tomášem Hertlem v sestavě (18:12, +/-: 0, 2 střely) vedli po dvou třetinách 1:2. Ve 43. minutě ale za kanadský celek vyrovnal svým druhým gólem v utkání Mika Zibanejad a v 53. minutě pak strhl vedení na stranu Senátorů Alex Chiasson. Když se o 72 vteřin později prosadil i Jean-Gabriel Pageau, nebylo o vítězi zápasu již žádných pochyb. Pojistku pak navíc ještě v čase 58:37 střelou do prázdné branky přidal Mike Hoffman.

New Jersey - Los Angeles 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
23. Gomez - 11. Sekera, 20. Toffoli, 46. Kopitar. Střely na branku: 20:33. Diváci: 15.721. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Gáborík, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

Carolina - Chicago 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
24. Rask - 8. a 60. Shaw, 10. Sharp. Střely na branku: 44:25. Diváci: 13.786. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Sharp (oba Chicago), 3. Rask (Carolina).

Toronto - Minnesota 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
54. Gardiner - 19. Coyle, 50. Vanek. Střely na branku: 36:32. Diváci: 18.366. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Bernier (Toronto).

Ottawa - San Jose 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
15. a 43. Zibanejad, 53. Chiasson, 54. Pageau, 59. Hoffman - 33. Pavelski, 34. Tierney. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.193. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Chiasson, 3. Ryan.

Dallas - Buffalo 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
20. a 42. Jamie Benn, 53. Eaves, 57. Eakin (Hemský) - 14. a 32. Gionta, 51. Moulson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn (Dallas), 2. Gionta (Buffalo), 3. Eaves (Dallas).

Calgary - Colorado 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
7. Jones, 20. Hudler, 49. Bouma - 18. Tanguay, 51. Landeskog. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.613. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Bouma (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).

Edmonton - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
42. Nugent-Hopkins - 8. Stafford, 26. Stempniak (Tlustý), 36. Myers, 53. Frolík. Střely na branku: 34:24. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec, 2. Myers (oba Winnipeg), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).