• 9
Tak přece jen se pro ně sezona otáčí k lepšímu. Fotbalisté Manchesteru United podruhé za sebou potěšili své fanoušky výborným výkonem - po jasném vítězství nad Tottenhamem porazili také Liverpool (2:1) a uhájili čtvrté místo právě před svým posledním soupeřem.

Rozdíl mezi čtvrtou pozicí, která ještě zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů, a pátým místem, je teď už pětibodový. Také díky tomu byl i většinou podmračený trenér United Louis van Gaal po zápase nadšený.

„Beru to jako jedno z nejdůležitějších vítězství v kariéře,“ prohlásil. „Hrajeme víc týmově než kdykoli předtím a hlavně v prvním poločase to byl z naší strany opravdu výborný fotbal.“

Z povedeného představení vyčníval hlavně vítězný gól Juana Maty. Po hodině hry se krásně položil do centru Di Maríi a obtížným kopem poslal míč mimo dosah brankáře Mignoleta. Tahle paráda se může v klidu přihlásit do ankety o nejhezčí gól roku.

Právě Mata navíc už předtím obstaral úvodní gól a i když dvacet minut před koncem Sturridge snížil, United si vítězství nenechali vzít. A van Gaal mohl dál chválit.

„Mata je jeden z našich lepších hráčů. Hledal jsem mu tu vhodnou pozici a myslím, že teď jsem ji našel,“ radoval se trenér. „Nejen že zahrál velmi dobře, ale dal i dva góly. Nádherné góly,“ zdůraznil.

Španělského záložníka fanoušci oslavovali, v oblibě u nich ale stoupá i van Gaal. Dlouho musel slýchat kritiku nejen za výsledky, ale i za styl, jakým Manchester hrál. Dlouhé nakopávané míče, chaos, nuda... To všechno jako by najednou bylo pryč: proti Tottenhamu i Liverpoolu se na výkon United rozhodně dalo dívat.

Anglická liga živě

Přímé přenosy zápasů

Premier League můžete sledovat na O2TV či na mobilní televizi O2TV Go.

„Přitom Liverpool byl ve skvělé formě,“ upozornil van Gaal na to, že soupeř měl od začátku roku nejlepší bilanci ze všech týmů Premier League. „A my jsme je porazili jejich vlastními zbraněmi: rychlým presinkem, snahou okamžitě získat míč.“

Situaci pak United nechtěně usnadnil kapitán Liverpoolu Steven Gerrard. Ten vyběhl do až do druhého poločasu, ale ani se nestihl zadýchat a po necelé minutě viděl za zbytečné šlápnutí na Herreru červenou kartu

S „přesilovkou“ už van Gaal tak spokojený nebyl. „Nedokázali jsme vytvořit takový tlak, trochu jsme ztratili tempo,“ uznal. „Ale to nic nemění na tom, jak moc je pro nás tohle vítězství důležité.“