• 0
Lídr přeboru Plzeňského kraje znovu klopýtl. Mužstvo ZČE Plzeň v 17. kole zaskočil Holýšov, který vedoucí tým porazil 3:2 po penaltách. Toho využila druhá Koloveč, která po výhře 5:1 nad Černicemi snížila náskok první Plzně na jediný bod. Na sestřih gólů se podívejte na videu.

V prvním jarním zápase prohráli, tentokrát brali alespoň bod. To je však pro fotbalisty ZČE Plzně, kteří jsou stále na prvním místě přeboru Plzeňského kraje, málo.

Domácí ZČE Plzeň sice proti Holýšovu začala dobře, už ve 4. minutě se z otočky trefil Vohrna. Jenže po půl hodině hry dvakrát udeřil Holýšov. Nejdříve po přímém kopu hlavičkou vyrovnal Levička, o chvíli později zvyšoval Mour. Domácí sice ještě do konce poločasu srovnali díky Chocholatému, remízový stav ale vydržel až do závěrečného hvizdu. A následné pokutové kopy ovládl Holýšov 4:1.

Ze zaváhání lídra tak mohla mít největší radost Koloveč, která atakuje čelo tabulky. Tým, za který hraje bývalý slávistický útočník Tomáš Došek, v 17. kole ukázal ofenzivní sílu proti Černicím. V duelu se dvakrát prosadil nejlepší střelec soutěže Jan Pavlík, skóroval i Došek, který proměnil pokutový kop.

Výsledky 17. kola: ZČE Plzeň - Holýšov 2:3 np (2:2), Vejprnice - Horšovský Týn 4:1 (2:1), Chotíkov - Zruč 1:2 np (1:1), Bolevec - Domažlice B 0:3 (0:2), Rapid Plzeň - Horažďovice 0:2 (0:0), Přeštice - Horní Bříza 3:0 (2:0), Černice . Koloveč 1:5 (0:2), Rokycany B - Rozvadov odloženo.

1. ZČE Plzeň 17 11 4 1 1 43:13 42
2. Koloveč 17 13 1 0 3 67:23 41
3. Vejprnice 17 10 3 0 4 43:25 36
4. Rozvadov 16 9 1 2 4 41:25 31
5. Holýšov 17 7 1 5 4 29:18 28
6. Domažlice B 17 7 2 2 6 31:26 27
7. Chotíkov 1932 17 7 2 1 7 34:37 26
8. Zruč 17 6 3 1 7 25:35 25