• 0
Dál bojují o čelo tabulky. Fotbalisté Jindřichova Hradce v 17. kole přeboru Jihočeského kraje vyhráli nad Soběslaví 4:1 a stáhli ztrátu na první Osek na dva body. Lídr má ovšem k dobru odložený domácí zápas s Dačicemi. Na sestřih gólů z uplynulého kola se podívejte na videu.

V duelu mezi Soběslaví a Jindřichovým Hradcem se skóre měnilo už po jedenácti minutách hry. A šlo o výstavní branku!

Útočník Marián Horka na polovině Soběslavi přešel přes jednoho hráče soupeře, dalšího si šikovně obhodil a zhruba ze třicetimetrové vzdálenosti napřáhl ke střele.

Míč sice v první fázi nabral pořádnou výšku, avšak poté začal klesat přesně tak akorát, aby zaplul pod břevno do pravého horního rohu brány. Domácí gólman jen bezmocně plachtil vzduchem.

Fotbalisté Jindřichova Hradce po dalších deseti minutách vstřelili druhý gól, tentokrát po rohovém kopu. Soběslav sice po změně stran snížila díky Mazouchovi, poslední slovo však měli hosté.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Povedeným trestným kopem z hranice pokutového území na 3:1 zvyšoval Šahajda, v nastavení poté skóre uzavřel přízemní střelou Beránek.

Jindřichův Hradec se tak stále drží v závěsu za vedoucím Osekem, na který má ztrátu dvou bodů. Lídr tabulky má však o utkání méně.

Výsledky 17. kola: Prachatice - Dražice 2:1 (1:1), Soběslav - Jindřichův Hradec 1:4 (0:2), Veselí - Písek B 0:2 (0:2), Želeč - Kaplice 3:0 (1:0), Rudolfov - Sedlice 0:0, Třeboň - Jankov 1:1 (1:0), Hluboká - Čimelice 1:1 (1:1), Osek - Dačice odloženo.

1. Osek 16 10 5 1 36:13 35
2. Jindřichův Hradec 1910 17 9 6 2 33:13 33
3. Třeboň 17 8 5 4 34:19 29
4. Prachatice 17 8 5 4 22:21 29
5. Jankov 17 7 4 6 26:19 25
6. Písek B 17 6 6 5 22:14 24
7. Čimelice 17 6 5 6 27:25 23
8. Dražice 17 6 5 6 22:21 23