• 0
V pražské Spartě třikrát slavil ligový titul, s reprezentací vybojoval stříbro v Anglii. Nyní se musí fotbalový trenér Martin Frýdek starat o to, aby jeho Žatec nespadl z divize B. V 17. kole totiž poslední tým soutěže prohrál se Souší 0:3 a na předposlední Chomutov má osmibodovou ztrátu.

Prvotní oslavy, poté už jen rozpaky. V Žatci se na začátku sezóny radovali, že na trenérský post získali bývalého reprezentanta Martina Frýdka.

Jenže probíhající sezóna je zatím v žateckém podání bídná - čtrnáct proher, jedna porážka po penaltách a pouze dvě vítězství.

Tentokrát byla nad žatecké síly Souš. V 17. kole divize skupiny B nedokázali Frýdkovi svěřenci skórovat narozdíl od domácích, kteří se trefili třikrát v prvním poločase. Ve 33. minutě po gólu na 3:0 tak bylo prakticky po zápase.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Za zmínku stojí první branka Souše. V 16. minutě se z přímého kopu na hranici pokutového území opřel do míče pravou nohou Wagner, nabíhající spoluhráči zastínili výhled gólmanovi Žatce a míč tak skončil až v síti.

V dalším klání ztratil vedoucí celek soutěže z Brozan body s Libiší, kterou porazil až po penaltách. V čele tabulky jsou však Borzany stále neohrožené, druhé Lovosice na ně ztrácí osm bodů.

Výsledky 17. kola: Kladno - Nové Strašecí 4:0 (2:0), Lovosice - Neratovice 1:1 (0:0), pen. 4:3, LoKo Chomutov - Motorlet Praha 0:2 (0:1), Litoměřice - Úvaly 1:0 (1:0), Souš - Žatec 3:0 (3:0), Krupka - Nový Bor 1:3 (0:2), Horní Měcholupy - Litol 0:0, pen. 5:4, Brozany - Libiš 0:0, pen. 4:2.

1. Brozany 17 12 3 1 1 41:13 43
2. Lovosice 17 10 2 1 4 39:17 35
3. Litoměřice 17 10 2 0 5 33:19 34
4. Neratovice-Byškovice 17 8 3 2 4 32:17 32
5. Motorlet Praha 17 9 2 1 5 31:20 32
6. Souš 17 8 2 2 5 28:18 30
7. Kladno 17 7 2 2 6 32:23 27
8. Libiš 17 8 0 3 6 29:30 27