• 2
Pokutový kop, vlastní gól a celkem čtyři branky. To vše přinesl šlágr 19. kola České fotbalové ligy mezi druhými Jirny a lídrem z Bohemians Praha. Po výhře 4:0 si fotbalisté Střížkova upevnili vedení v čele tabulky, na kterém mají devítibodový náskok. Na sestřih gólových situací se podívejte na videu.

Byla to teprve jejich čtvrtá prohra po normální hrací době v probíhající sezóně. Krutější byla o to víc, že hráči domácích Jiren nedokázali proti Bohemians Praha ani jednou skórovat, naopak před vlastními diváky čtyřikrát inkasovali.

Hosty k zisku třech bodů nastartoval bývalý reprezentant Jan Šimák, který ve 24. minutě proměnil pokutový kop. Další tři góly Střížkov přidal až ve druhém poločase.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

V 51. minutě zvyšoval Hruška, o pět minut později si po volném přímém kopu Šimáka srazil míč do vlastní sítě stoper Pávek.

O čtvrtou branku se postaral Melechovský, na jehož technickou střelu si sice domácí brankář sáhl, ale gólu zabránit nedokázal.

Střížkov tak zvýšil svůj náskok v čele České fotbalové ligy na devět bodů. Na druhé místo tabulky se před Jirny vyšvihly Domažlice, které vyhrály nad Chomutovem 5:2

Výhru Admiry zařídili slávisté

V dalším utkání 19. kola se spolu střetly pražská Admira a Benešov, tedy celky z dolní poloviny tabulky. Domácím se opět vyplatila spolupráce s pražskou Slavií, neboť vítězství Admiry řídili fotbalisté, kteří se do České fotbalové ligy přišli rozehrát.

Pusťte si sestřihy také z dalších soutěží

Dva góly vstřelil útočník Marek Červenka, který v obou případech těžil z finálních přihrávek před bránu Benešova. Úspěšným střelcem byl také záložník Václav Prošek.

Admira po výhře 3:0 poskočila na 15. místo tabulky a na předposlední Písek si vytvořila sedmibodový náskok.

Výsledky 19. kola: Admira Praha - Benešov 3:0 (2:0), Chrudim - Louňovice 3:0 (2:0), Loko Vltavín - Písek 2:2 (1:1), pen. 0:2, Domažlice - Chomutov 5:2 (2:1), Králův Dvůr - Vyšehrad 3:1 (2:0), Převýšov - Čáslav 2:0 (0:0), Jirny - Bohemians Praha 0:4 (0:1), Zápy - Štěchovice 0:0, pen. 3:2, Union 2013 - Meteor Praha 4:0 (1:0).

1. Bohemians Praha 19 14 2 1 2 42:15 47
2. Domažlice 19 10 3 2 4 41:24 38
3. Jirny 19 10 3 2 4 32:22 38
4. Vyšehrad 19 11 1 0 7 39:35 35
5. Louňovice 19 11 0 1 7 35:24 34
6. Králův Dvůr 19 8 2 4 5 40:27 32
7. Chrudim 19 9 0 4 6 34:22 31
8. Zápy 19 8 3 1 7 28:28 31