Momentka z utkání Brno - Zlín.

Momentka z utkání Brno - Zlín. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Kometa srovnala stav série se Zlínem, Sparta vede nad Hradcem už 2:0

• 387
Hokejová Kometa další pohromu nedopustila, ve druhém čtvrtfinále porazila Zlín 4:2 a vyrovnala tak stav série na 1:1. Sparta měla tentokrát s Hradcem větší práci, nakonec však znovu vyhrála (5:3) a ujala se v sérii vedení 2:0 na zápasy.

Play-off bude v pátek a v sobotu pokračovat zbylými sériemi, tedy duely Třinec - Mladá Boleslav a Litvínov - Pardubice.

Kometa - Zlín 4:2

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Druhé čtvrtfinále bylo v Brně dlouhou dobu opatrné oťukávání a hra na trpělivost. Odměny se dočkali domácí, přesně v polovině zápasu to byl obránce Kuboš, který v přesilové hře zakončoval po Němcově přihrávce do prázdné branky. Zlín však v úvodu třetí části vyrovnal také v početní výhodě díky Marušákově ráně bez přípravy. O tom, že přesilovky v play-off rozhodují, se Zlín přesvědčil o chvíli později, kdy vrátil Kometě vedení kanonýr Ton povedenou ranou z levého kruhu. Že se tentokrát nebude konat žádné drama, rozhodly dva slepené góly v 55. minutě. Nejprve usměrnil Kováčikovu ránu Němec mezi betony gólmana Štůraly a za pouhých dvanáct vteřin vybojoval puk za zlínskou brankou Vondráček, najel si před ni a z poměrně velkého úhlu procedil kotouč do sítě. Zlín sice za dvě minuty snížil, ale na víc se hosté už nezmohli.

Vladimír Kýhos (Kometa): „Chtěl bych pochválit naše hráče, jak se s dnešním zápasem vyrovnali. Dostali se po prohraném prvním utkání pod tlak. Pokud bychom prohráli podruhé, tak by jsme se dostali do velmi složité situace. Hráči to ustáli výborně. Hlavně z nich spadlo napětí a nervozita. Dnes jsme byli ta stará Kometa, co se týká pohybu, napadání, dohrávání soubojů. To nám přineslo úspěch.“
Rostislav Vlach (Zlín): „Přijeli jsme získat jedno utkání, což se nám podařilo. Nečekali jsme, že sérii vyhrajeme 4:0 na zápasy. Jsme spokojení, přenášíme nyní pokračování do Zlína. Myslím si, že průběh bude celkově vyrovnaný. Musíme být trpěliví. Zákrok a vyloučení Okála posoudím, až se podíváme na video. Potom uvidíme. Nebudu dávat deset tisíc do kasy, takže se k tomu nyní nebudu vyjadřovat.“

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (V. Němec, Ton), 47. Ton (Kováčik, V. Němec), 55. V. Němec (Kováčik, J. Hruška), 55. Vondráček (Burian, Koreis) - 44. Marušák (Leška, Okál), 57. P. Holík (Roman Vlach). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7, navíc Okál (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:2. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Kometa: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Zlín: Štůrala - Marušák, O. Horák, Valenta, Žižka, Kotvan, Řezníček - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Fořt, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta - Hradec Králové 5:3

Utkání jsme sledovali v podrobné repotáži

Sparta znovu potvrdila, jak skvěle zvládá přesilovky. Díky ní se dostala v první třetině do vedení: Réway nahrál od zadního mantinelu Buchtelemu, jenž bez přípravy zvedl puk do horního růžku. Ve druhé části přišel gólostroj, po kterém se dostali do vedení Východočeši. Nejprve vyrovnal Kudrna, za minutu sice vyrovnal Mikuš, ale Kudrna za další dvě minuty skóroval - tentokrát byl v přesilovce sám na pravém kruhu a propálil brankáře Novotného. No a za sedmnáct vteřin otočil skóre Kukumberg, který šikovně tečoval Pláňkovo nahození od modré. Jenže když se na začátku třetí části nechal vyloučit Vydarený, využil početní výhodu po 31 vteřinách Réway ranou od modré. Vítězný gól obstaral jako správný kapitán Rolinek. Hradečtí se snažili a v závěru se dokonce dostali k přesilovce umocněné odvoláním brankáře. Vyrovnání se však nekonalo, naopak dvě vteřiny před koncem uzavřel skóre muž, který ho otevřel - Jan Buchtele.

Zdeněk Moták (Sparta): „Zápas splňoval všechny atributy play off utkání. Bylo tam všechno, co se do play off zápasu má dát. Z naší strany to bylo vítězství vůle, odhodlání, bojovnosti a nasazení. Za třetí třetinu jsme si určitě zasloužili vyhrát.“
Peter Draisaitl (Hradec Králové): „Můžeme být spokojení s tím, že jsme vypadali trochu jinak než včera a hrál se play off hokej, jak by alespoň z naší strany měl vypadat. Potom je to hodně o maličkostech. A také o zvláštních formacích. Tam se kvalita Sparty prosadila. Možná jsme mohli držet vedení 3:2 do poslední třetiny trochu déle, pak bychom to asi ustáli. Třetí gól padl ale relativně rychle. Styl, co jsme hráli, je v pořádku, teď ještě najít cestu k vítězství.“

Branky a nahrávky: 15. Buchtele (Réway), 26. J. Mikuš (J. Hlinka, Vondrka), 42. Réway (Polášek), 55. Rolinek (Přibyl, Pilař), 60. Buchtele (J. Hlinka) - 25. Kudrna (Pospíšil), 28. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 28. Kukumberg (Pláněk). Rozhodčí: Pešina, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9, navíc J. Mikuš (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:3, 3:0. Diváci: 7638. Stav série: 2:0.

Sparta: Novotný (50.-55. Janus) - Ďaloga, J. Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka - Kumstát, Pech, Rolinek - Réway, J. Hlinka, Buchtele - Sabolič, Cingel, Vondrka - Forman, Přibyl, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.

Hradec Králové: Kacetl - Dietz, Vydarený, Čáp, Jank, Pláněk, Vašíček - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, T. Knotek, Pospíšil - Valcourt, Kukumberg, Červený - Vantuch, Tvrdík, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Kučera.