• 0
Prvním dvěma týmům fotbalového přeboru Plzeňského kraje se první jarní kolo nepovedlo. Exdivizní ZČE Plzeň prohrála v Horažďovicích 1:2, druhá Koloveč nestačila doma na Rozvadov stejným poměrem. Nepomohla ani trefa bývalého ligového kanonýra Tomáše Doška. Podívejte se na video.

Koloveč ztrácela v utkání s Rozvadovem hned zkraje zápasu, když se prosadil Žemlička, druhou trefu přidal Machač v první minutě druhé půle.

Domácí pak už jen snížili zásluhou Tomáše Doška.

Hrála se 72. minuta a Koloveč měla výhodu rohového kopu. Nejlépe si v pokutovém území vyskočil právě šestatřicetiletý útočník, autor 78 ligových gólů, a hlavou poslal míč ke vzdálenější tyči.

Na vítězství to ale nestačilo, Koloveč má nyní na třetí Vejprnice pětibodový náskok.

Tomáš Došek v desu Kolovče (ve žlutém vpravo)

Na podzim nastřílel celek ZČE Plzeň Horažďovicím sedm branek. V jarním měření sil ovšem opět uspěli domácí, pro plzeňský tým, který hrál ještě v loňské sezoně divizi, to byla první porážka v sezoně.

Výsledky 16. kola: Horní Bříza - Rokycany B 1:0 (1:0), Domažlice B - Rapid Plzeň 3:0 (1:0), Zruč - Bolevec 2:1 (1:1), Černice - Vejpnice 1:5 (0:2), Koloveč - Rozvadov 1:2 (0:1), Holýšov - Přeštice 4:0 (3:0), Horažďovice - ZČE Plzeň 2:1 (1:0), Horšovský Týn - Chotíkov 1:2 (1:0).

1. SK ZČE Plzeň 16 11 4 0 1 41:11 41
2. Slavoj Koloveč 16 12 1 0 3 62:22 38
3. SK Slavia Vejprnice 16 9 3 0 4 39:24 33
4. TJ Rozvadov 16 9 1 2 4 41:25 31
5. FK Holýšov 16 7 0 5 4 27:16 26
6. TJ FC Chotíkov 1932 16 7 2 0 7 33:36 25
7. Jiskra Domažlice B 16 6 2 2 6 28:26 24
8. TJ Zruč 16 6 2 1 7 24:34 23