SATISFAKCE A FRUSTRACE. Jiří Hudler z Calgary svým výkonem poničil sebevědomí...

SATISFAKCE A FRUSTRACE. Jiří Hudler z Calgary svým výkonem poničil sebevědomí hokejistů Detroitu. | foto: Reuters

Hudler dal dva góly Detroitu, Fleischmann se trefil proti Pittsburghu

• 22
Hokejový útočník Jiří Hudler znova potvrdil skvělou formu z posledních dní. V pátek si v NHL potřetí za sebou si připsal dva body. Naposledy za dva góly na ledě Detroitu, který jeho Calgary porazilo 5:2. Z gólu se radoval i Tomáš Fleischmann, lídr soutěže z Anaheimu ale tentokrát podlehl Pittsburghu 2:5. Z Čechů se prosadil ještě Milan Michálek (0+2), jenž asistoval u výhry Ottawy 3:2 nad Buffalem.

Hokejisté Calgary pokračují v úspěšné venkovní sérii. Z celkově sedmidílného tripu v pátek nastoupili k šestému zápasu a urvali už čtvrtou výhru z toho třetí za sebou. V úterý uspěli 3:2 po prodloužení ve Philadelphii, následně přidali čtvrteční vítězství 4:3 po nájezdech na ledě Bostonu o den později navíc dobyli Joe Louis Arénu jasným výsledkem 5:2.

V každém ze zmiňovaných posledních tří startů Flames se výrazně prosadil ve formě hrající Jiří Hudler. Dvakrát si odnesl bilanci (1+1) a proti svým bývalým spoluhráčům z Detroitu se blýskl dokonce dvěma vstřelenými góly. Se součtem 23 branek tak v tabulce českých kanonýrů vyrovnal na čele vancouverského Radima Vrbatu.

Red Wings se ujali rychle dvougólového náskoku, když se v zahajovací třetině dvakrát trefil Justin Abdelkader. V dalším průběhu utkání už ale stříleli góly jen hosté.

Hudler (16:57, +/-: +2, 3 střely) se poprvé připomněl za smírného stavu 2:2, když si v 34. minutě na pravém kruhu pro vhazování trpělivě počkal na ideální okamžik k zakončení. Svůj druhý gól pak přidal v samotném závěru při hře Detroitu bez brankáře. V obraně domácích figuroval opět jen zkušený Marek Židlický (16:16, +/-: +1), Jakub Kindl byl znova mezi náhradníky.

Český útočník Jakub Voráček se po posledních zápasech opět o jedno místo propadl v tabulce produktivity NHL. Lídr Philadelphie je s 65 body aktuálně až na šesté pozici, když se naposledy před něj vyšplhal kapitán Penguins Sidney Crosby.

Hvězdný Kanaďan si v pátek u výhry Pittsburghu 5:2 na ledě Anaheimu připsal dva body (1+1) a zlepšil se na 66 zápisů. Na elitních čtyřech pozicích tabulky produktivity pak figuruje čtveřice borců se shodným součtem 67 bodů. Pořadí určuje počet nastřílených branek, díky čemuž vede Alex Ovečkin z Washingtonu, před druhým Johnem Tavaresem z Islanders, třetím Jevgenijem Malkinem a čtvrtým spoluhráčem Nicklasem Bäckströmem.

Penguins k cennému triumfu na ledě lídra soutěže nakročili ve druhé třetině, kterou ovládli 3:0. Prosadil se Blake Comeau a hned dvakrát Patric Hornqvist. Ve třetí třetině daly oba celky po dvou gólech, přičemž za domácí Ducks se poprvé po nedávném přestupu z Floridy prosadil i Tomáš Fleischmann (15:26, +/-: -1, 2 střely).

Svou osmou trefu sezony zaznamenal střelou z rychlého protiútoku, když puk doskákal do sítě odrazem od lapačky brankáře Thomase Greisse. Druhý Čech v sestavě Anaheimu, Jiří Sekáč (13:24, +/-: 0, 1 střela), nebodoval.

Díky gólovým akcím Phila Varona a Tylera Ennise z první třetiny byli hokejisté Buffala blízko překvapení na ledě Ottawy. Domácí favorit ovšem nic takového nepřipustil a výsledek proti poslednímu celku tabulky NHL otočil na výhru 3:2.

Dvěma asistencemi se na tom podílel také český útočník Milan Michálek, jenž nejprve v prostředním dějství figuroval u první trefy Senators z hole ofenzivního obránce Erika Karlssona a v úvodu třetí třetiny přispěl k rozdílové brance Marka Stona.

Tým z hlavního města kolébky hokeje tak bodoval už v osmém zápase v řadě, z nichž sedm bylo vítězných a v tabulce Východní konference je desátý se ziskem 69 bodů. Devátá Florida má bodů 70 a na posledním osmém postupovém místě do play-off figurující Boston má bodů 72. Závěr základní části tak bude ještě hodně dramatický.

New Jersey - Columbus 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
26. Tootoo, 47. Harrold - 7. Falk, 23. Dubinsky, 30. Dano. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16 213. Hvězdy utkání: 1. Dubinsky, 2. Falk (oba Columbus), 3. Tootoo (New Jersey).

Carolina - Minnesota 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
36. Nash - 12. Coyle, 45. Granlund, 47. Parise. Střely na branku: 38:19. Diváci: 10 857. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Skinner (Carolina).

Detroit - Calgary 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
4. a 9. Abdelkader - 34. a 59. Hudler, 11. Monahan, 27. Stajan, 42. Raymond. Střely na branku: 35:24. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Wideman, 3. Hiller (všichni Calgary).

Chicago - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
54. Seabrook, rozhodující sam. nájezd Vermette - 16. Roy. Střely na branku: 39:47. Diváci: 22 017. Hvězdy utkání: 1. Crawford (Chicago), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Seabrook (Chicago).

Ottawa - Buffalo 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
21. Karlsson (M. Michálek), 42. Zibanejad, 44. Stone (M. Michálek) - 8. Varone, 17. Ennis. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 241. Hvězdy utkání: 1. Stone, 2. Karlsson, 3. Zibanejad (všichni Ottawa).

Anaheim - Pittsburgh 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
50. Fleischmann, 54. Perry - 32. a 39. Hornqvist, 30. Comeau, 43. Malkin, 60. Crosby. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17 310. Hvězdy utkání: 1. Hornqvist (Pittsburgh), 2. Rakell (Anaheim), 3. Malkin (Pittsburgh).