David Pastrňák z Bostonu se marně snaží vyzrát na calgarského brankáře Karriho...

David Pastrňák z Bostonu se marně snaží vyzrát na calgarského brankáře Karriho Rama. | foto: AP

Hudler s Pastrňákem byli hvězdami zápasu, nemocný Jágr nenastoupil

• 23
Útočníci Jiří Hudler (1+1) a David Pastrňák (0+1) byli zvoleni první a druhou hvězdou čtvrtečního zápasu NHL mezi Bostonem a Calgary. Z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech se nakonec radovali hostující Flames. Střelec Radim Vrbata trefil Vancouveru v 60. minutě bod z ledu Arizony a duo Ondřej Palát - Andrej Šustr (oba 0+1) asistovalo u výhry Tampy Bay nad Torontem. Naopak Jaromír Jágr kvůli chřipce chyběl v sestavě Floridy.

V souboji Bostonu s Calgary potřebovaly oba celky nutně bodovat. Shodou okolností se totiž utkaly osmé celky Východní a Západní konference, tedy držitelé posledních postupových míst do play-off hrající s motivací odrazit dotírající konkurenty.

Po řádné hrací době a prodloužení svítil na ukazateli skóre v aréně TD Garden nerozhodný stav 3:3. Podíleli se na tom i Češi na obou stranách. Hostující Jiří Hudler (čas na ledě: 24:22, +/-: 0, 5 střel) navázal na nedávný skvělý výkon proti Philadelphii a podruhé za sebou si připsal dva body za gól a asistenci.

Se ziskem 52 bodů (21+31) druhý nejproduktivnější Čech sezony NHL nejprve v 19. minutě asistoval v přesilovce u vyrovnání na 1:1 z hole Seana Monahana a během druhé třetiny pro změnu sám pohotovou dorážkou zařídil srovnání na 2:2. I když se následně neprosadil v maratonu samostatných nájezdů za předvedený výkon byl Hudler právem zvolen první hvězdou zápasu.

Do výčtu hvězd v hlasování zámořských novinářů se dostal i domácí David Pastrňák (15:40, +/-: 0, 1 střela). Nejmladší hráč v NHL asistoval u v pořadí druhé trefy Bostonu z hole Milana Lucice. Stejně jako hostující Hudler neuspěl v nájezdech, které pro Calgary rozhodl až v osmé sérii David Schlemko.

Kromě obou gólmanů Ala Montoyi a Roberta Luonga, kteří se zranili v předešlém duelu s Torontem, Floridě ve čtvrteční domácí partii s Dallasem chyběli i chřipkou sužovaní borci Jaromír Jágr, Erik Gudbranson a Willie Mitchell. Do branky Panthers se postavil z farmy povolaný Dan Ellis, jenž má zkušenosti již ze dvou stovek bitev NHL. Vstup do utkání se mu ovšem nepodařil, když hostující Stars ve 13. minutě vedli už o dva góly.

Oslabená Florida se ale nevzdala a sérií tří branek postupně otočila výsledek na 3:2 ve svůj prospěch. V 53. minutě ovšem za Dallas vyrovnal na 3:3 obránce Alex Goligoski a v rozhodujícím penaltovém rozstřelu hostům přiřkl druhý bod Colton Sceviour. Jediným Čechem, jenž se v zápase představil, byl hostující útočník Aleš Hemský (14:48, +/-: 0, 2 střely), jenž čeká na zisk bodu už posledních pět startů.

Po dlouhých deseti porážkách v řadě se z vítězství radovali hokejisté Arizony, když v domácím prostředí po samostatných nájezdech zdolali 3:2 Vancouver. Navíc mnoho nechybělo a Coyotes slavili už po řádné hrací době.

O průběžné vedení 2:1 totiž přišli až v poslední minutě, kdy při hře Canucks bez brankáře srovnal kanonýr Radim Vrbata (19:10, +/-: +1, 6 střel). V zápase proti svým bývalým dlouholetým parťákům uspěl bombou z pozice falešného obránce, byl to již jeho 23. gól a kraluje tak střelecké statistice krajanů v NHL (druhý Hudler má 21 gólů). V rámci celé soutěže je Vrbata mezi kanonýry na 22. pozici.

Během penaltového rozstřelu již ale český reprezentant neuspěl. Z gólu se v něm radoval pouze domácí Sam Gagner, jenž tak zařídil Coyotes s Martinem Eratem v sestavě (18:58, +/-: -1, 3 střely) ukončení dlouhého čekání na výhru.

Hokejistům Philadelphie se ve čtvrtek podařilo získat cenné dva body proti silnému St. Louis, které na domácím ledě zdolali 3:1 brankami ze třetí třetiny v podání Michaela Del Zotta, Wayna Simmondse a Michaela Raffla.

Flyers uspěli, i když se podruhé za sebou neprosadil jejich ofenzivní lídr Jakub Voráček (18:53, +/-: 0, 1 střela). Z posledních čtyř startů si nejproduktivnější Čech sezony připsal jen jednu asistenci a se součtem 65 zápisů figuruje v kanadském bodování na páté pozici, na kterou jej odsunul Jevgenij Malkin z Pittsburghu (rovněž 65 bodů, ale vyšší počet branek).

Elitní tři místa jsou v držení shodně 67bodových borců v pořadí: 3. Nicklas Bäckström z Washingtonu (18+49), 2. John Tavares z Islanders (31+36), 1. Alex Ovečkin z Washingtonu (43+24). Posledně jmenovaný ruský střelec ve čtvrtek chyběl v sestavě Capitals kvůli zranění v dolní části těla, na elitní pozici produktivity jej ale zatím nikdo nepřeskočil.

Výsledky NHL

Boston - Calgary 3:4 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
8. Marchand, 23. Lucic (Pastrňák), 52. Eriksson - 19. Monahan (Hudler), 35. Hudler, 45. Gaudreau, rozhodující sam. nájezd Schlemko. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Hudler (Calgary), 2. Pastrňák, 3. Spooner (oba Boston).

Philadelphia - St. Louis 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
50. Del Zotto, 52. Simmonds, 59. Raffl - 13. Schwartz. Střely na branku: 31:29. Diváci: 12 531. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Del Zotto (oba Philadelphia), 3. Schwartz (St. Louis).

Washington - Minnesota 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
3. Glencross - 50. a 55. Niskanen. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Minnesota), 2. Holtby (Washington), 3. Dubnyk (Minnesota).

Tampa Bay - Toronto 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
5. Kučerov (Palát), 16. Callahan, 47. Naměstnikov (Šustr), 56. Killorn - 27. Booth, 58. Pánik. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Naměstnikov (všichni Tampa Bay).

Florida - Dallas 3:4 po nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
17. Pirri, 29. Kulikov, 33. Huberdeau - 3. McKenzie, 13. Horcoff, 53. Goligoski, rozhodující sam. nájezd Sceviour. Střely na branku: 24:32. Diváci: 8510. Hvězdy zápasu: 1. Kulikov (Florida), 2. Sceviour, 3. Goligoski (oba Dallas).

Nashville - NY Islanders 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
20. Wilson, 51. Ribeiro, 51. Smith - 12. Tavares, 19. Lee, 49. Leddy, 54. Nelson. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Leddy (oba NY Islanders), 3. Smith (Nashville).

Arizona - Vancouver 3:2 po nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
19. Rieder, 43. Crombeen, rozhodující sam. nájezd Gagner - 53. Higgins, 60. Vrbata. Střely na branku: 35:34. Diváci: 12 589. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Smith, 3. Rieder (všichni Arizona).

Los Angeles - Montreal 4:3 po nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
5. a 60. Gáborík, 9. Carter, rozhodující sam. nájezd Kopitar - 36. Gilbert, 37. Gallagher (Plekanec), 48. Pacioretty. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík (Los Angeles), 2. Desharnais (Montreal), 3. Carter (Los Angeles).