BÁJEČNÝ NÁVRAT. Václav Kadlec slaví gól Sparty v utkání proti Příbrami.

BÁJEČNÝ NÁVRAT. Václav Kadlec slaví gól Sparty v utkání proti Příbrami. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparta - Příbram 4:1, hosté vedli, pak dvěma góly rozhodl Kadlec

• 442
Dlouho se proti těsné a urputné obraně nemohli prosadit, pak dokonce prohrávali, přesto sparťanští fotbalisté vstup do jarní části ligy zvládli. V dohrávce 17. kola porazili Příbram 4:1, dvěma góly se blýskl Václav Kadlec, který nastoupil až po poločase.

Sparťané odpověděli na výhry rivalů v boji o titul. Sice  to nebylo s takovou lehkostí jako Plzeň, která zesměšnila České Budějovice 6:0 a drží si jednobodový náskok. Třetí Jablonec, který vydřel výhru 2:1 na Slovácku, má na Spartu čtyřbodový odstup.

Spartě se zatím vyplatilo, že na poslední chvíli angažovala Kadlece na hostování z Frankfurtu. Dvaadvacetiletý útočník byl rozdílovým hráčem, za stavu 1:1 a tři minuty po příchodu na hřiště, utekl obraně a sólo zakončil přízemní střelou mezi nohy brankáře. Pak se trefil i v závěru a upravil na 4:1. V české lize skóroval poprvé od srpna 2013 v Brně. Pak ze Sparty přestoupil do Frankfurtu.

„Vašek měl obrovskou chuť, jeho přínos v zápase byl markantní,“ řekl domácí trenér Vítězslav Lavička.

Hosté od první minuty bránili se všemi hráči, před vlastním vápnem postavili neprostupnou hradbu a dopředu se nepouštěli. Hrozili jen ze standardek a po jedné z nich šli do vedení. Po nákopu Pilíka a vyhraném souboji Hájovského si Kadeřábek srazil míč do vlastní sítě.

Příbram senzačně vedla, ale neradovala se dlouho. Z protiútoku Vácha přetlačil Matějů a Dočkalův střílený centr uklidil zblízka Lafata. „Rychlá odpověď byla strašně důležitá,“ oddechl si Lavička.

Krátce po půli domácí kouč stáhl ze hry nevýrazného Shalu a tah s Kadlecem mu vyšel náramně. Brzy dal gól a tým uklidnil. Třetí branka byla šťastná, když Krejčího střelu z přímého kopu tečoval mimo dosah brankáře Boháče obránce Nitrianský. A čtvrtý gól padl po ukázkovém brejku, Kadlec vysunul Krejčího, který utekl obraně a míč vrátil Kadlecovi. Ten skóroval zblízka ve skluzu.

„Pro nás to byl těžký zápas. Sparta trestala naše hrubky. Ztráta míče, pak dva góly z brejků. Pro naše mladé hráče to byla obrovská zkušenost, v určité fázi jsme hráli dobře a zápas odpracovali,“ poznamenal příbramský kouč Pavel Tobiáš.