Dmitrij Jaškin (druhý zprava) se usmívá po vstřelené brance a užívá si...

Dmitrij Jaškin (druhý zprava) se usmívá po vstřelené brance a užívá si gratulace spoluhráčů.. | foto: AP

Jaškin potvrdil gólovou formu, mezi střelci byli i Frolík a Hejda

• 24
Talentovaný hokejový útočník Dmitrij Jaškin se v NHL blýskl již čtvrtou brankou z posledních sedmi odehraných zápasů. Naposledy se podílel na vítězství St. Louis 6:3 v Tampě. Mezi střelci ve stejný hrací den figurovali rovněž Michael Frolík z Winnipegu a Jan Hejda z Colorada, oba ovšem nezabránili porážkám svých celků.

21letý Jaškin během dosavadních sedmi únorových zápasů nastřílel už čtyři branky a vylepšil si sezonní statistiky své začínající kariéry v NHL na 12 bodů (8+4) z 28 startů.

Talentovaný útočník, jenž nakoukl do slavné soutěže už v předchozích dvou ročnících (2 zápasy 2012/13 a 18 zápasů 2013/14) a až teprve letos si po opakovaném povolání z farmy vybudoval pevnější pozici v prvním kádru St. Louis, se ve čtvrtečním duelu na ledě Tampy Bay prosadil už v zahajovací třetině.

Hosté hráli v početní převaze, když Jaškina (čas na ledě 16:22, +/-: +1, 7 střel) našel na útočné modré za obránci soupeře Alexander Steen. Dravý forvard pak z brejku překonal brankáře Bena Bishopa střelou mezi betony. Se sedmi střeleckými pokusy byl Jaškin suverénně nejaktivnějším střelcem Blues.

St. Louis zvítězilo už podeváté z posledních jedenácti zápasů a v tabulce Západní konference figuruje na třetím místě. Tampa Bay, v jejímž dresu se tentokrát neprosadili Ondřej Palát (16:06, +/-: -2, 2 střely) a Andrej Šustr (17:57, +/-: -2, 1 střela), i přes poslední porážku figuruje dokonce na druhé příčce Východu.

Kouč vítězů Ken Hitchcock si připsal již svou 693. výhru na trenérském postu v NHL a v historickém pořadí přeskočil Dicka Irvina na celkové čtvrté příčce.

Gól Michaela Frolíka a 23 zákroků brankáře Ondřeje Pavelce nestačily Winnipegu k bodovému zisku z ledu lídra soutěže, Nashvillu. Domácí Predators uspěli výsledkem 3:1 a se ziskem 80 bodů suverénně kralují Západní konferenci i celé NHL.

Klíčové byly pro Nashville přesilové hry, ve kterých vstřelil obě úvodní branky. V 5. minutě potrestal vyloučení soupeře kapitán Shea Weber a po následném vyrovnání Michaela Frolíka, jenž rovněž uspěl v přesilovce, vrátil domácím vedení švédský talent Filip Forsberg. V 57. minutě pak ještě pojistil výsledek kanonýr James Neal.

V dresu Jets si odbyli premiéry obránce Tyler Myers a útočník Drew Stafford, které klub angažoval v rámci hromadné výměny s Buffalem.

Obránce Jan Hejda (20:21, +/-: -3, 1 střela) se radoval ze své první vstřelené branky sezony, když v 51. minutě vyrovnával průběžné skóre domácího souboje Colorada s Rangers na 3:3.

Hejdu našel nabrusleného Iginla a český zadák se prosadil z opakované střely poté, co jeho první pokus z prostoru mezi kruhy zblokoval bránící soupeř.

Krátce na to ovšem udeřil New York. V 53. minutě Rangers vrátil náskok Carl Hagelin a následné góly Ricka Nashe a Ryana McDonagha ještě zvýraznily vítězství hostů.

Montreal ztratil nadějně rozehraný zápas s Edmontonem. Favorizovaní Canadiens vedli 2:0 a od 50. minuty 3:2. Jednou asistencí se na tom podílel i český útočník Tomáš Plekanec (20:27, +/-: 0, 4 střely), jenž figuroval u v pořadí druhé trefy domácích z hole Alexe Galchenyuka.

Oilers se ovšem nevzdali a v čase 59:35 při hře bez brankáře si zásluhou Ryana Nugent-Hopkinse vynutili prodloužení, které navíc už ve druhé minutě ukončil Anton Lander.

„Byl to hodně zábavný zápas,“ liboval si při pozápasovém rozhovoru autor vítězné trefy Lander, jenž v závěru řádné hrací doby zblokoval střelu do prázdné branky od Plekance.

NY Islanders - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
2. a 33. Lee, 5. Cizikas - 22. Panik, 25. T. Smith. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15.388. Hvězdy utkání: 1. Lee, 2. Cizikas (oba Islanders), 3. T. Smith (Toronto).

Carolina - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
30. Skinner - 35. Beauchemin, 38. Beleskey. Střely na branku: 36:17. Diváci: 11.991. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Beleskey (oba Anaheim), 3. Skinner (Carolina).

Montreal - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
17. Thomas, 22. Galchenyuk (Plekanec), 50. Pacioretty - 35. a 60. Nugent-Hopkins, 25. Hendricks, 62. Lander. Střely na branku: 26:38. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Tokarski (Montreal), 3. Lander (Edmonton).

Ottawa - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)
46. Zibanejad, 50. Hoffman, 56. Stone, 57. Turris - 10. a 55. Crosby, 2. Letang, 34. Malkin, rozh. nájezd Perron. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.826. Hvězdy utkání: 1. Perron (Pittsburgh), 2. Ryan, 3. Turris (oba Ottawa).

Nashville - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
5. Weber, 24. Forsberg, 57. Neal - 12. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 26 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16.135. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Forsberg, 3. Weber (všichni Nashville).

Minnesota - Florida 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
5. Pominville, 27. Parise - 30. Bjugstad. Střely na branku: 23:27. Diváci: 19.055. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu, 2. Dubnyk, 3. Parise (všichni Minnesota).

Colorado - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
33. Landeskog, 47. Iginla, 51. Hejda - 17. Boyle, 22. Hayes, 37. Zuccarello, 53. Hagelin, 56. Nash, 59. McDonagh. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17.378. Hvězdy utkání: 1. Hayes, 2. Nash (oba Rangers), 3. Iginla (Colorado).

Tampa Bay - St. Louis 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
29. Johnson, 38. Connolly, 47. Stamkos - 2. Oshie, 5. Jaškin, 33. Steen, 35. Backes, 36. Stastny, 59. Tarasenko. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.926. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Backes, 3. Oshie (všichni St. Louis).

Los Angeles - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
4., 40. a 49. Toffoli, 41. King, 47. Nolan - 24. a 53. Raymond, 24. Jones. Střely na branku: 45:18. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Toffoli, 2. Carter, 3. Doughty (všichni Los Angeles).