Po kuriózním gólu z druhé třetiny si už Roberto Luongo ve zbytku zápasu dával velký pozor na každou „žblabuňku“ | foto: AP

Hupky dupky do branky. Hokejovou NHL pobavily kuriózní góly

• 5
Stačil jeden hrací den, aby se fanoušci hokejové NHL pobavili hned dvěma kuriózními góly. Jeden padl, jako kdyby někdo řídil puk na dálku vysílačkou, ten druhý zase vyškolil zkušeného gólmana Roberta Luonga.

Ale popořadě. První zábavnou trefu má na svědomí Erik Cole z Dallasu, který v závěru potvrdil vítězství svého týmu na ledě Bostonu střelou do prázdné branky. Ne ledajakou. Kotouč totiž zprvu klouzal podél pravého hrazení, když se náhle postavil na hranu.

Díky tomu změnil směr a obloukem zamířil přesně do brány. Na první pohled to vypadalo jako promyšlený bowlingový spin. „Neuvěřitelné,“ nechápal komentátor zápasu.

Luongo nevěřícně zíral, pak si ze sebe utahoval

Hodně překvapený byl známý gólman Luongo, který měl v rozkleku připravenou lapačku pro blížící se puk. Byl v klidu, nikdo mu neclonil ve výhledu, přesto inkasoval. Kotouč totiž po bezradném nahození roztodivně poskakoval a těsně před lapačkou chytil zrádný odraz.

Roberto Luongo se svou kartonovou vychytávkou

„Ani se mě nezeptáte na ten gól, co jsem dostal ve druhé třetině?“ culil se Luongo na novináře po zápase. „Byla to fakt perfektně umístěná střela,“ chechtal se.

Mohl, protože jeho Florida utkání v pohodě zvládla a porazila Anaheim 6:2. Dobrou náladu potvrdil následně i fotkou, kterou umístil na svůj twitterový účet: nechal se na něm zvěčnit s vychytávkou - kusem kartonu, který si připevnil k lapačce.