• 0
Favorit v poslední minutě zachránil bod a Louis van Gaal, trenér fotbalistů Manchesteru United, řekl: "Za remízu jsme nakonec šťastní." Jeho protějšek Sam Allardyce z West Hamu litoval: "Jsme zklamaní, protože jsme byli blízko dalšího slavného vítězství."

Manchester United po remíze 1:1 si v tabulce Premier League udržel alespoň těsný odstup před pátým Tottenhamem a šestým Arsenalem. Čtvrtá příčka je strategicky důležitá na konci soutěže, protože zajišťuje alespoň kvalifikaci o Ligu mistrů. První tři jdou přímo do hlavní fáze.

Ve 24. dějství si v boji o Ligu mistrů polepšily Southampton, Manchester United a Tottenham, který porazil Arsenal. Vedoucí Chelsea je v sedmibodovém trháku před mistrovským Manchesterem City. I u něj se předpokládá, že pozici pro Ligu mistrů uhájí. Do konce ročníku zbývá čtrnáct kol.

Anglická liga živě

Přímé přenosy zápasů

Premier League můžete sledovat na O2TV či na mobilní televizi O2TV Go.

„Jsme zklamaní. Prohráli jsme, to nemůžeme zpochybnit. Ale důležité bude, jak zareagujeme v dalších zápasech,“ poznamenal Arsene Wenger, trenér Arsenalu po porážce 1:2 v derby na Tottenhamu.

O zklamání mluvil i Louis van Gaal, když hodnotil výkon v první půli. „V prvním poločase jsme hráli velmi špatně, ale po přestávce jsme zabrali, ukázali jsme psychickou odolnost, hlavně po inkasovaném gólu. Každopádně musíme hrát od první minuty.“

Proč byl Manchester v první půli špatný? „Nehráli jsme po zemi, na naše dlouhé míče byl soupeř připravený, proto jsme byli pod tlakem,“ poznamenal Van Gaal.

West Ham šel do vedení krátce po přestávce, když po standardce se nejlíp zorientoval Cheikhou Kouyate. Hosté vyrovnali v posledních vteřinách, trefil se Daley Blind.

West Ham, který prožívá celkem povedenou sezonu a je osmý, tak byl blízko další výhry nad velkým soupeřem. Na podzim totiž doma porazil Liverpool a Manchester City.