Druhý díl biatlonové euforie: Vítková skončila ve sprintu třetí

• 272
Hned první její rána vleže byla nepřesná a Veronika Vítková si musela odpykat trest o délce 150 metrů. Pak už ovšem česká biatlonistka nechybovala a když v lesích Nového Města na Moravě přidala velmi dobrý běžecký výkon, cílovou bránou sprintu v rámci Světového poháru projela třetí. Rychlejší bylo jen německé duo Dahlmeierová - Hildebrandová.

Závod jsme sledovali v podrobné reportáži

Gabriela Soukalová právě startovala z brány a tribuny šílely, když se Vítková uklidňovala ke své první položce. Možná i to se podepsalo na jejím střeleckém omylu, byť velmi těsném.

„První rána vleže mě mrzí, protože byla lehce uspěchaná, úplně jsem se nesoustředila,“ posteskla si Vítková. „A co mám informace, byla i hodně těsná,“ připomněla.

„Rána byla rychlejší, než by měla být,“ kýval i šéftrenér biatlonového týmu Ondřej Rybář.

Vítr se proti nástřelu zřejmě uklidnil a Vítková před další ránou korigovala mířidla. Další čtyři terče už vybílila. „Reparát“ vestoje už byl bezchybný, byť na poslední ránu si Vítková počkala, a Češka tak skočila na průběžné první místo, protože francouzská maminka Dorinová Habertová, dosud jednička závodu, dvakrát minula.

A Vítková se tak vrátila zase do boje o stupně vítězů. „Výborně běží, snad to nepřepálila,“ strachoval se trenér v rozhovoru pro Českou televizi.

stíhací závod mužů - více

Vítková však znovu mířila ke stupňům vítězek, na kterých už letos stála pětkrát sama a pětkrát se štafetou.

Na vítěznou Dahlmeierovou, sedmadvacátou ženu Světového poháru a letos nejlépe třetí, ztratila necelých 14 sekund.

A do nedělní stíhačky si tak Vítková nese slibnou pozici. „Není tam taková mezera a bude to hodně o střelbě,“ odhadovala.

Druhou nejlepší Češkou byla dvacátá Soukalová. Minula jen jednou, ale slabší běžecký čas ji posunul na konec druhé desítky.

„Snažila jsem se jet s rozvahou, abych se nenechala moc vyburcovat od fanoušků. Měla jsme pocit, že jsem měla jedno tempo a nemohla jsem zrychlit,“ přiznala. „Bylo by ideální tak na patnáctku.“

Eva Puskarčíková netrefila jednou vleže a dojela tři místa za Soukalovou. „Měla jsem strašně těžké nohy,“ vydechovala.

Do stíhačky prošly i Jitka Landová (44.) a Barbora Tomešová (48.).

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě

Ženy

Sprint (7,5 km): 1. Dahlmeierová 21:33,4 (0 trest. okruhů), 2. Hildebrandová (obě Něm.) -1,0 (0), 3. Vítková (ČR) -13,9 (1), 4. Domračevová (Běl.) -23,0 (2), 5. Dorinová-Habertová (Fr.) -26,9 (2), 6. Valj Semerenková (Ukr.) -28,8 (1), 7. Mäkärainenová (Fin.) -30,5 (3), 8. Varcinová (Fr.) -44,4 (0), 9. Dunkleeová (USA) -46,3 (1), 10. Bescondová (Fr.) -46,5, ...20. Soukalová -1:02,8 (1), 23. Puskarčíková -1:07,5 (1), 44. Landová -2:01,4 (3), 48. Tomešová (všechny ČR) -2:11,1 (1).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 25 závodů): 1. Mäkärainenová 696, 2. Domračevová 663, 3. Valj Semerenková 547, 4. Vítková 522, 5. Hildebrandová 504, 6. Wiererová (It.) 477, ...11. Soukalová 377, 41. Puskarčíková 109, 42. Landová 105.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)