Patrick Kane z Chicaga s pukem, sleduje ho washingtonský obránce Matt Niskanen.

Patrick Kane z Chicaga s pukem, sleduje ho washingtonský obránce Matt Niskanen. | foto: AP

Ovečkin táhl Washington k výhře nad Chicagem v utkání pod širým nebem

• 13
V již tradičním novoročním zápase hokejové NHL pod širým nebem v rámci akce Winter Classic 2015 na baseballovém stadionu zvítězil domácí Washington nad Chicagem 3:2. Atraktivní duel sledovalo téměř 43 tisíc diváků.

Hokejisté Washingtonu předvedli skvělý nástup do zápasu, když po gólech z 8. a 12. minuty rychle odskočili do vedení 2:0. Prosadili se Eric Fehr a s velkou chutí hrající Alex Ovečkin, jenž navíc ještě neřekl své poslední slovo.

Historie akcí Winter Classic

2008: Buffalo - Pittsburgh 1:2SN (71 217)
2009: Chicago - Detroit 4:6 (40 818 diváků)
2010: Boston - Philadelphia 2:1PP (38 112)
2011: Pittsburgh - Washington 1:3 (68 111)
2012: Philadelphia - Rangers 2:3 (46 967)
2014: Detroit - Toronto 2:3SN (105 491)
2015: Washington - Chicago 3:2 (42 832)

Dobrý hokej však předváděly oba celky a tak nebylo velkým překvapením, když se hostujícímu Chicagu postupně podařilo skóre srovnat. Ve 14. minutě využil přesilovou hru Patrick Sharp a na 2:2 upravil stav v 24. minutě Brandon Saad.

Klíčový moment duelu se odehrál v 59. minutě, kdy domácím na závěrečné vteřiny řádné hrací doby nabídl přesilovku vyloučený kapitán Blackhawks Jonathan Toews.

Z tresné lavice pak mohl jen sledovat, jak za přispění Ovečkina a Mika Greena utkání rozhodl Troy Brouwer. Po jeho střele se časomíra zastavila na 59 minutách a 47 vteřinách.

Hvězdou střetnutí byl zvolen autor dvou bodů (1+1) Ovečkin, před hostujícím Sharpem (1+0) a autorem vítězné trefy Brouwerem. Jediný český zástupce v zápase, obránce Chicaga Michal Rozsíval, odehrál necelých třináct minut čistého hracího času a do statistik si připsal jeden střelecký pokus.

Výsledek:

Washington - Chicago 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
8. Fehr, 12. Ovečkin, 60. Brouwer – 14. Sharp, 24. Saad. Střely na branku: 35:35. Diváci: 42 832.