• 5
Když ve fotbalové Premier League padne gól dlouho po skončení základní hrací doby, zpravidla se tak stane v souboji Liverpoolu s Arsenalem. Tři z osmi gólů, jejichž čas se blíží sté minutě, nesou podpis právě vzájemného souboje. Ten poslední v neděli večer.

„Když ještě v nastavení vedete a nakonec nevyhrajete, je to frustrující,“ ulevil se Arsene Wenger, trenér Arsenalu po remíze 2:2.

V 17. kole jeho tým otočil z 0:1 na 2:1, ale vítězství neslavil. V čase 96:05 vyrovnal liverpoolský stoper Martin Škrtel. „Bojovali jsme až do konce, to se cení,“ řekl slovenský reprezentant pro klubový web.

Coutinho centroval z rohového kopu, Škrtel zůstal osamocen za ostatními hráči, udělal rychlé kroky, mohutně se odrazil a hlavičkoval k tyči. Obránce Chambers byl od něj daleko, navíc i pozdě reagoval.

čas 96:05, 21. prosince 2014 Martin Škrtel: Liverpool - Arsenal 2:2

„Neměli jsme vůbec dovolit, aby soupeř zahrával roh, i když to byla trošku smůla. A když už, tak jsme to měli zvládnout, na hřišti jsme měli dost obránců. Jenže se Škrtelem nikdo neskákal,“ zlobil se Wenger.

Podobně se Wenger musel rozčilovat v dubnu 2011. Tenkrát se hrál strhující zápas, Arsenal šel do vedení v osmé minutě nastavení, kdy se trefil Robin van Persie. Zdálo se, že Arsenal oživí šance na titul. Jenže hostující Liverpool ještě vyrovnal, Dirk Kuit v čase 101:48 proměnil pokutový kop za faul Eboueho na Lucase.

Nastavovalo se kvůli ošetřování liverpoolského obránce Jamie Carraghera, který se srazil se spoluhráčem Flanaganem a utrpěl zranění hlavy. To samé zranění bylo důvodem nedělního nastavení.

Hostující útočník Olivier Giroud z Arsenalu nejdřív strčil do Škrtela a jak se vehementně hnal za míčem, šlápl mu na hlavu. Kolík od kopačky roztrhl slovenskému reprezentantovi kůži, Škrtel hodně krvácel. „Dost to bolelo, ale to patří k fotbalu. Teď už je to dobrý,“ líčil po zápase s obvázanou hlavou.

Škrtel sice za pár minut Girouda neuhlídal a ten poslal Arsenal do vedení 2:1, ale v nastavení zařídil remízu. „Je dobře, že jsme získali bod, i když za náš výkon jsme si zasloužili asi víc.“

Liverpool byl celý zápas lepší, závěr musel odehrát bez vyloučeného Boriniho. Přesto dokázal vyrovnat. „Možná, že jsme až příliš měli v hlavě poslední zápas v Liverpoolu,“ připomněl Wenger únorový debakl 1:5. „Hrálo to roli. Měli jsme problémy, neudrželi jsme míč.“

Liverpool je specialistou na vyrovnání last minute. Například v dubnu 2013 prohrával doma s Chelsea 1:2, v sedmé minutě nastavení vyrovnal Luis Suárez.

Arsenal zůstal šestý, Liverpool je desátý. Přitom oba kluby chtějí bojovat o příčky zajišťující Ligy mistrů. Zdá se, že zbude je na jednoho, byť soutěž se příštím kolem 26. prosince dostane teprve do své poloviny.