Vítězné křepčení libereckého brankáře Jána Lašáka.

Vítězné křepčení libereckého brankáře Jána Lašáka. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Skvělý Lašák vychytal první nulu a Liberec slavil třetí výhru v řadě

• 0
Brankář Ján Lašák udržel poprvé v sezoně čisté konto. I díky němu v pátek hokejisté Liberce doma udolali Hradec Králové fotbalovým výsledkem 1:0. „Už jsem si pomalu říkal, že by nějaký zápas s nulou měl konečně přijít. Ale ještě podstatnější je pro nás výhra, tři body jsou v té strašně našlapané tabulce doslova zlaté,“ řekl Lašák.

„Podali jsme velice zodpovědný výkon, hráli jsme obětavě. A já sám jsem se cítil dobře, i když jsem sedm dní nechytal. Jsem rád, že jsme v posledním domácím zápase před Vánocemi potěšili diváky,“ podotkl gólman.

Liberec šel před vlastním publikem rychle do vedení. Ve 4. minutě si Jelínek počíhal na Šimkovu přihrávku od modré a s trochou štěstí se puk po jeho střele doklouzal za Kacetlova záda. To ještě nikdo netušil, že víc branek už nepadne.

Zápas z pohledu kapitána Výtiska

Video z kamery v zelené helmě libereckého obránce Jana Výtiska, listopadového hráče Radegast Index ZDE.

Ve druhé třetině hosté Liberec zmáčkli a všemožně se snažili vyrovnat, Lašák však čaroval a zlikvidoval 14 střeleckých pokusů Hradce včetně vyložených šancí.

V závěrečné třetině už srdnatí a bojovní Bílí Tygři těsnou výhru ubránili. Poprvé v sezoně se jim podařilo zvítězit třikrát za sebou!

V liberecké aréně se v pátek nejen hrálo, ale také vzpomínalo. V průběhu první přestávky klub ocenil hráče týmu, který v roce 2002 vybojoval pro Liberec historický postup do extraligy.

Divákům tak z ledu mávali třeba elitní útočníci Mojmír Musil a Vítězslav Jankových nebo brankář Pavel Falta. Všichni převzali pamětní medaile z rukou prezidenta klubu Petra Syrovátka a legendy libereckého hokeje Petra Nedvěda.