Útočník Plzně Ryan Hollweg (vlevo) a obránce Slavie David Štich. | foto: Krumphanzl Michal, ČTK

Nový trenér mizernou sérii nezastavil. Slavia prohrála s Plzní

• 87
Fanoušci hokejové Slavie nejspíš skřípou zubama. Od sedmé prohry za sebou poslední tým extraligy nezachránil ani trenér Petr Novák, který vystřídal odvolaného Ladislava Lubinu. Pražané v předehrávce 30. kola extraligy podlehli Plzni 1:2.

Dále čtěte: Zlepšení, ale bez bodů je to těžké, zoufá si slávista Vlasák

Slavia začala hodně opatrně, s očividnou snahou především pečlivě bránit a zastavit poslední brankové příděly. Přesto měla první větší šanci, když ve třetí minutě zahrozil v signalizované výhodě Vas, gólmana Machovského však nepřekonal. Ani Furch se nenechal zahanbit a v deváté minutě prokázal skvělý reflex - betonem vytěsnil nepříjemně tečovanou přihrávku Kubalíka.

Sledovali jsme on-line

Ve 14. minutě při druhé přesilovce domácích našlápl z hloubky kluziště Bednář a vytvořil stoprocentní příležitost Čermákovi, kterému rána bez přípravy mezi kruhy příliš nesedla. Furch poté čaroval proti Schleissovi a při oslabení Pražanů i při šanci Simona. Těsně před přestávkou pak Boháč zachránil hákováním svůj tým při možnosti Divíška, jenž byl blízko bekhendovému zakončení do odkryté branky.

Plzeň se sice ubránila při většině následného oslabení zkraje druhé části a bez úhony zvládla i další hru ve čtyřech po Jeřábkově prohřešku, ale pak se k odraženému kotouči dostal Vas a tentokrát Machovského překonal. Ve 34. minutě našel Bednář v početní výhodě zpoza branky skvěle Poletína, který pálil zblízka bez přípravy, ale jen do Machovského.

Západočechy dostaly do sedla přesilovky. Při klasické pět na čtyři ve 45. minutě Furch zmrazil Johnsona, který se ve velké šanci již takřka chystal slavit. Vzápětí Mozík bombou od modré čáry rozezvučel za jeho zády horní tyč, ale Slavia musela následně na 90 vteřin do tří. Dlouho se bránila bez větších problémů, ale devět vteřin před návratem prvního z hříšníků Kolaříka na led se prosadil Sýkora, jehož našel Johnson.

V 50. minutě zacílil od modré čáry při další přesilovce Kadlec a převážil misky vah na stranu Plzně. Nejproduktivnější plzeňský hráč Sýkora měl pak po přečíslení dvou na jednoho šanci přidat pojistku, Furcha však nepřekonal. Matějovský uhájil svou branku při šancích Divíška a Bednáře. Tři a půl minuty před koncem mohl Indiány po faulu Šticha uklidnit z trestného střílení Lev, ale Furcha nepřelstil.

Přes několik obrovských šancí a velký tlak Slavie nakonec Plzeň uhájila sedmé vítězství z posledních osmi utkání.

Slavia - Plzeň 1:2

Petr Novák (Slavia): „Chtěli jsme pracovat na obraně, což se nám doufejme povedlo, ale bohužel se nám nepodařilo v závěrečném tlaku proměnit dvě, nebo tři gólové šance. Tím pádem jsme ten zápas nezvládli, prohráli jsme ho v oslabení. Měli jsme tam dost faulů, pár z toho zbytečných hokejkou, toho se musíme vyvarovat.“
Ladislav Čihák (Plzeň): Věděli jsme, že Slavia poté, co vyměnila trenéry, bude určitě oživená a nabuzená. Také to tak bylo. První třetina byla sice 0:0, ale věděli jsme, že to bude hodně o osobních soubojích. Ve druhé třetině jsme dostali gól, ale bylo nám jasné, že musíme jít dál. Ve třetí třetině nám vyšly přesilovky, dali jsme dva góly, kosmeticky upravili sestavu a zlepšili trošku pohyb. Naštěstí se k nám přiklonilo i štěstí a urvali jsme tady cenné tři body.“

Branky a nahrávky: 28. Vas (M. Čermák, Poletín) - 47. J. Sýkora (Johnson, Mozík), 50. Kadlec (Schleiss, J. Sýkora). Rozhodčí: Lacina, R. Polák - Blümel, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 3508. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2.
Slavia: Furch - Valach, Štich, J. Novák, Beňovič, König, Kolařík - Bednář, Vlasák, Sklenář - Klhůfek, Divíšek, J. Doležal - M. Čermák, Vas, Poletín - J. Veselý, Krejčí, Andres. Trenéři: P. Novák a J. Beránek.
Plzeň: Machovský - Mozík, Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Boháč - Balej, Kašpařík, Hollweg - J. Sýkora, Lev, Johnson - Indrák, Simon, Schleiss - M. Beran, R. Přikryl, Kubalík. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.