• 0
V prvních minutách zápasu se zdálo, že fotbalisté Tottenhamu se v londýnském derby vzepřou neúprosné statistice, nakonec jim znovu nebylo přáno. Na stadionu Chelsea ve 14. kole anglické ligy prohráli 0:3 a jejich dlouhé čekání na úspěch v podobě vítězství na Stamford Bridge pokračuje. Trvá už od roku 1990.

Výsledek mohl vypadat jinak, domácí totiž zaspali úvod zápasu a jejich vlažný start mohl hned dvakrát vytrestat Harry Kane. V 8. minutě však hlavičkoval jen do břevna a o čtyři minuty později v další šanci pálil vedle branky.

Chelsea varování vzala vážně a svého soupeře vytrestala. Postupně se trefili Eden Hazard, Didier Drogba a po krásné individuální akci i Loïc Rémy. Chelsea se tak dokázala bez problému vypořádat s absencí elitního střelce Diega Costy.

„Nebylo to snadné, jak napovídá výsledek,“ uznal trenér vítězů José Mourinho. Soupeř hrál líp, než to vypadá. Zažili jsme těžké chvíle. Nakonec je to pro nás fantastické.“

Chelsea vede tabulku anglické ligy o šest bodů před obhájcem Manchesterem City. Na domácím trávníku ještě neztratila ani bod a ze čtrnácti kol dokázala jedenáctkrát vyhrát a třikrát remizovat.

1 Chelsea 14 11 3 0 33:11 36
2 Manchester City 14 9 3 2 31:14 30
3 Southampton 14 8 2 4 24:10 26
4 Manchester U. 14 7 4 3 24:16 25
5 West Ham 14 7 3 4 23:17 24
6 Arsenal 14 6 5 3 22:15 23
7 Swansea 14 6 4 4 19:14 22
8 Liverpool 14 6 2 6 19:19 20