Pátá porážka za sebou. Hokejová Slavia otevřela obranu i Kometě

• 330
Čtyřikrát za sebou teď prohráli v extralize hokejisté Slavie, vždy inkasovali šest nebo ještě víc gólů. „To už se nemůže opakovat,“ věřili před dohrávkou 26. extraligového kola. Omyl! Brněnské Kometě doma psychicky rozvrácený tým podlehl 4:6, přestože zápas nadějně rozjel.

Naopak Brňané vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů a upevnili si čtvrtou pozici. Dvěma góly se na vítězství podílel obránce Tomáš Dujsík, pro něhož to byly první trefy v extralize.

Slavia - Kometa 4:6

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Slavia v minulých čtyřech duelech inkasovala 25 branek a znovu kapitulovala už po 90 vteřinách hry. Po Valachově chybné rozehrávce se dostal k puku Vondráček a z mezikruží otevřel skóre. Hosté se následně ubránili při Kubošově trestu a zvýšit mohl po průniku znovu Vondráček. Pak hrála přesilovku Kometa, ale větší šanci měla Slavia, když se v oslabení prodral do zakončení Poletín.

Pražané se radovali v deváté minutě, kdy se při signalizovaném vyloučení prosadil z dorážky Divíšek. Na druhé straně vyrazil Furch ránu kanonýra Tona a ve 12. minutě udeřila při Honejskově trestu znovu Slavia. Valachova střela se odrazila za Čiliaka od brusle brněnského beka Dlapy.

Kometa vyrovnala přesně s koncem přesilovky čtyř proti třem, když Honejskovu přihrávku zužitkoval zblízka Káňa. Slavia ale hned za 14 sekund znovu vedla. Štich zachytil na modré čáře rozehrávku hostů a Jiří Doležal se prosadil v souboji s Dujsíkem. Deset vteřin před koncem první třetiny v přesilovce opět udeřil Lubinův tým, když z levého kruhu zakončil akci Slavie Vas.

Lubina se nevzdává. Šestkou ho asi nepodržíme, řekl slávista Divíšek

Do druhého dějství nahradil Čiliaka v brance Komety Falter, ale byl prakticky bez práce. Slavia se snažila bránit náskok a šancí celkově ubylo. Kometa se snažila snížit, ale Furcha nepřekonal Hruška, pak při dvou přesilovkách ani Káňa a Honejsek. V 36. minutě už ale skóroval z otočky Burian.

Slavia pak dostala po sporném vyloučení Vondráčka šanci hrát 43 vteřin přesilovku pěti proti třem, ale neuspěla. Naopak Dujsík hned po návratu z trestné lavice v pokračujícím oslabení ujel a svou první extraligovou trefou po blafáku do forhendu vyrovnal.

Kometa ještě dvě vteřiny před koncem druhé třetiny bleskově využila po třech sekundách Čermákovo vyloučení po přesné ráně Kempného k levé tyči. Slávisté protestovali proti tomu, že sudí vhodil buly chybně dříve, než bránící hráč položil hokejku na led.

Slavia se sice v úvodu třetí třetiny ubránila při Kolaříkově trestu, ale vzápětí zvýšil od modré čáry Dujsík za pomoci Koreisovy clony. Domácí se pak ještě ubránili ve 48 vteřin trvajícím oslabení tří proti pěti, ale zápas nedokázali zdramatizovat ani ve třech přesilovkách. Pykali ale i slávisté a Furchovi pomohla po Hruškově ráně ještě horní tyč.

Ladislav Lubina (Slavia): „Zápas ani hodnotit nebudu, protože nemůžu říct, co bych chtěl. Na situaci před pátým gólem Komety se podívám na videu, jestli to bylo tak, jak to rozhodčí prezentoval. To je jeden pohled. Druhý je ten, že hráči pět vteřin před koncem třetiny musí jít na buly připravení tak, že budou hrát, ne že tam budou s někým diskutovat nebo se na něco dívat.“

Martin Pešout (Kometa Brno): „My jsme si v první třetině přijeli zahrát hokej a nehrát extraligové utkání naším stylem, což je fyzický a agresivní hokej. Dopadlo to tak, že jsme dostali za jednu třetinu čtyři góly, což jsme za poslední tři zápasy nedostali dohromady. Paradoxně nám první gól ublížil, protože nás utvrdil v tom, že projedeme zápas jako nůž máslem. Ale bylo vidět, že Slavia hraje o všechno, protože měla poslední výsledky špatné. O přestávce jsme si k tomu jak hráči, tak my řekli své a od druhé třetiny nastoupilo jiné mužstvo a jsme rádi, že se nám podařilo zápas ve druhé třetině otočit a ve třetí třetině dohrát.“

Branky a nahrávky: 9. Divíšek (Štich, Sklenář), 12. Valach (Vlasák, Divíšek), 16. J. Doležal (Štich), 20. Vas (Sklenář, Stránský) - 2. Vondráček, 15. J. Káňa II (Honejsek, Kuboš), 36. Burian (Dlapa, Koreis), 38. Dujsík (Koreis, Ostřížek), 40. Kempný (Ton, Koreis), 45. Dujsík (Vondráček, Burian). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:9, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Třetiny: 4:2, 0:3, 0:1. Diváci: 3 648.

Slavia: Furch - Kolařík, Krejčí, Valach, Holub, König, Štich - Bednář, Vlasák, Poletín - Stránský, Divíšek, Sklenář - M. Čermák, Vas, J. Doležal - Klhůfek. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

Kometa Brno: Čiliak (21. Falter) - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.